Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
ANDY A. Greg Greg (2206 niezalogowanych)
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Kamilio przestan wylewac zale bo kto cie zmuszal do sciagania baby i dzieci do Norwegi. Mowiac Sawickim , to jestes frajerem. Powiem ze nie specjalnie sie orientowalem ze mozna wyrwac 6000 nok wsparcia, jak to miesiecznie jak piszesz to naprawde trzeba byc frajerem zeby pchac sie z rodzina do Norwegi tym bardziej ze do zwiazania konca z koncem w Norwegi od dluzszego czasu potrzeba dwoch pensji , a tu jeszcze dzis czytam na forum jak jakas pani sie zali ze pojechala za mezem i zadnej pracy nie moze znalezc. A obawiam sie ze twoje rachuby na zlikwidowanie pendlerkow i zasilkow za granice sa plonne bo wtedy by straszny klangor zrobili Szwedzi oni maja na tym najlepszy uklad, zjezdzaja w piatek do siebie i oprocz dobrych norweskich zarobkow kasuja jeszcze norweskie dodatki, a byc moze i od szwedzkiego panstwa ciagna jakies zapomogi nigdy niewiadomo. A jak tyle lat po wejsciu przez Polske do EOG tylko 600 zasilkow wsparciowych idzie do Polski to swiadczy tylko o tym jak ciezko wbic sie Polakom na porzadna robote z maksymalnym socjalem. A wogole moze ktos napisze cos wiecej jakie sa warunki przyznawania tego wsparcia 6000 nok i czy to naprawde za miesiac. No bo juz mnie dziadowskie szarpane agencyjne oferty w Norwegi powaznie wk****y i olalem tenze kraj. Ale w tych okolicznosciach co sie dowiedzialem ze mozna wyciagnac tyle kasy to chetnie bym sie zainteresowal powrotem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
36 Postów
ANDY A.
(ANDY1300)
Nowicjusz
O co ten placz ? Placimy tu Norweskie wyzsze podatki wiec bierzemy wyzsze niz w polsce zasilki,chyba proste.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Chyba sobie kamilio nie zdajesz sprawy jakie barachlo a nie prace maja agencje w budownictwie. Pierwszy raz kiedys jak pojechalem do Norwegi to nie pytalem sie o pieniadze tylko co bedzie do roboty w moim zawodzie. Ale dzis sobie kpiny robia obiecuja np. prace do zimy a po dwoch tygodniach nie maja gdzie sciagnietego wyslac do pracy. A za prom i paliwo to kto wroci. Nie raz nie dwa bylo tak ze ludzie pozaciagali pozyczki pod wyjazd na ktorym mieli zarobic a ptem nie maja jak tego posplacac. Nie wiem jak jest w transporcie. Bo nikogo nie znam z tej branzy moze zupelnie inaczej. Choc kiedys slyszalem ze niektorzy maja placone od kilometrow. No ciekawe ile mozna nabic kilometrow zima w norweskich gorach poruszajac sie z zawrotnymi predkosciami 30-40 km/h.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
KLONLVIV napisał:
Panowie,spokojnie!

Ten caly @kamilio,to ten smiec,ktory 'rekrutuje' Polskich kierowcow,za miske ryzu albo czapke sliwek!

Bo maja wiecej niz w Polsce...

p/s:
olac scierwo!

on sam przyglup robi za pol stawki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
LOL!!! Taka klutnie przegapilem cholera, dopiero teraz zagladnalem tutaj...

Ciekawi mnie co oznaczaja gwiazdki u Kamillo? ***** Czy to on kasuje posty czy admin ? Czy jak ?

No i zastanawia mnie kim jest Kamillo ? NA zdjeciu wyglada jak pracownik myjni dla samochodow ciezarowych.. Czy mam racje ?

I to nas kurwa wydupcza nie jego...aaaa juz wiem skoro jego nie wydupcza to znaczy ze on tylko sciemnia ze placi tu podatki a tak na prawde spi w ciezzarowce... nie no kupy sie to nie trzyma pracownik myni sypiajacy w ciezarowce ? musze sie napic ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
za rozlake powiadasz




a tak w temacie to ile placa kierowca i czy to zalezy od ladownosci auta i od pory dnia i nocy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
kamilio napisał:
jest brawoooooooooooooooooooooo Ja ja juz wpisay skasowalem bo stracilem wiare ze w NO sa normalin ludzie ))))0 Dzieki za wsparcie ...

Sa normalni, tylko nie zawsze chce sie im udzielac na tym forum, gdzie 90% uzytkownikow jest niesprawna umyslowo, chamska i genetycznie "zlodziejska".
Holota rozkradla u siebie co bylo do rozkradzenia, z teraz wyemigrowala zagranice, zeby rozgrabic u innych. Jak szarancza, gdzie sie pojawi, to zostawia po sobie tylko pustynie, wszystko wygryzie !!! I jeszcze sie cieszy jacy to oni cwani i potrafia kombinowac ( czytaj: krasc)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
mieszasz pojecia SENTEX
co innego Przydupas narweskiego BOSSa,zerujacy na biedzie i desperacji Polskich kierowcow!
najgorsze scierwa co usiluja zmuszac Polakow do pracy za 70kr i ucza norwegow pogardy dla poloni

a co innego zasilki na dzieci gwarantowane przez umowy miedzynarodowe

ps
ja tu mieszkam z rodzina juz 8 lat a w Polsce bylem raptem 12 dni w tym okresie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Ja to tak rozkminiam rozkminam i doszlem do wniosku , ze te ulgi dla pendlerow to wynikaja z tego ze rodzina pendlera nie obciaza szkol i lecznictwa w Norwegi , wiec moga im z czystym sumieniem sporo oddac. A po za tym jak tu kamilio i inni podaja ze pendlerki robia sosial dumping zasuwajac za daremne stawki, to wlasnie byc moze w tych cienkich stawkach tkwi przyczyna duzego zwrotu. Robilem z norasem na przyuczeniu i mial , uwaga stawke jeszcze nizsza niz tragiczne 125 i nic nie placil podatku. A na koniec to pomyslcie jak musi krew zalewac dunoli jak tam pracownik zza granicy z meldunkiem w kraju pochodzenia jest ,uwaga zwolniony z podatkow przez 3 lata ,a dunol buli 50%.
,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok