Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zarabiasz w koronach? Nie dostaniesz kredytu na dom w Polsce - Norwegia

Czytali temat:
Alex Fancy bartek ... Agata Dymna Łukasz Ch (1410 niezalogowanych)
1 Post
Redaktor
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Zarabiasz w koronach? Nie dostaniesz kredytu na dom w Polsce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Malaguti B
(Malaguti)
Wiking
Dziękujemy POlsko - już tam nie wracam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
" a norweskie banki w większości przypadków nie zgadzają się na udzielenie kredytu na nieruchomośc poza granicami Norwegii. "
Nie wiem jak sie ma to do Polski, ale norweskie banki finansuja zakupy domow w Hiszpanii, Portugalii czy nawet w Bulgarii.... Byc moze nalezaloby miec w Norwegii jakas nieruchomosc, zeby miec gwarancje ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Tomasz Dull
(masz)
Wiking
Powiedzmy że mieszkanie da radę kupić za 500tyś nok, wymarzony dom 800tys w zależności od miejscowości dobra w warszawie 40m na Woli może kosztować i 500tys w Rzeszowie może to być już 64 za tą samą kwotę. Przyjechałeś tu tylko po to żeby zarobić na ten dom czy mieszkanie to dasz radę to odłożyć. W takim przypadku wydaję się tylko kwestią czasu udzielanie kredytów w koronach norweskich choć tutaj już banki nie naciągną takich korzyści jak z CHF.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Alex Fancy
(Fancy18)
Wiking
Kto tam wróci ????
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
masz napisał:
Powiedzmy że mieszkanie da radę kupić za 500tyś nok, wymarzony dom 800tys w zależności od miejscowości dobra w warszawie 40m na Woli może kosztować i 500tys w Rzeszowie może to być już 64 za tą samą kwotę. Przyjechałeś tu tylko po to żeby zarobić na ten dom czy mieszkanie to dasz radę to odłożyć. W takim przypadku wydaję się tylko kwestią czasu udzielanie kredytów w koronach norweskich choć tutaj już banki nie naciągną takich korzyści jak z CHF.

Na Woli po 12500 za metr2? Chyba masz cos z glowa? Wola to nedzna dzielnica, moze miales na mysli Mokotow? Zjedz ze 100k do 150 to sie zgodze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
marcel bojka
(kolo75)
Wiking
większość z was którzy dostaną na starość norweską emeryturę z podkulonym ogonem wróci do polski , bo żyć za te pieniądze tu a w polsce jest nieporównywalne , a nawiązując do kredytu większość polaków (pendlerów) na dom za 400 - 500 tyś złotych pracując w norwegi odkłada w 10 lat nie ściskając zbytnio dupy, z samych odliczeń podatku jest (ca) 500tyś koron po 10 latach. Fakt ci którzy mają tu całe rodziny (matki , ojców , wujków, kuzynów) to inna sprawa i potrafię ich zrozumieć , ale cała reszta sami siebie oszukują i dzieciom krzywdę robiąc bo się bez pełnej rodziny wychowując ( mam na myśli dziadków i kuzynostwo i atmosfere dużej rodziny ) tylko tata i mama i norweski system kontroli . ......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Tomasz Dull
(masz)
Wiking
@MArek Keram

znajoma kupiła to mieszkanie być może kłamała z ceną 250 000zł 40m stare budownictwo, podałem przykłady które znam z życia nie śledzę rynku nieruchomości. Dla pewności zapytam jeszcze raz o dzielnice a to raczej Wola.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
474 Posty
Marek Keram
(Optymus_anihilacja)
Wyjadacz
masz napisał:
@MArek Keram

znajoma kupiła to mieszkanie być może kłamała z ceną 250 000zł 40m stare budownictwo, podałem przykłady które znam z życia nie śledzę rynku nieruchomości. Dla pewności zapytam jeszcze raz o dzielnice a to raczej Wola.


To 250K czy 500- zdecyduj się.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
kolo75 napisał:
większość z was którzy dostaną na starość norweską emeryturę z podkulonym ogonem wróci do polski , bo żyć za te pieniądze tu a w polsce jest nieporównywalne , a nawiązując do kredytu większość polaków (pendlerów) na dom za 400 - 500 tyś złotych pracując w norwegi odkłada w 10 lat nie ściskając zbytnio dupy, z samych odliczeń podatku jest (ca) 500tyś koron po 10 latach. Fakt ci którzy mają tu całe rodziny (matki , ojców , wujków, kuzynów) to inna sprawa i potrafię ich zrozumieć , ale cała reszta sami siebie oszukują i dzieciom krzywdę robiąc bo się bez pełnej rodziny wychowując ( mam na myśli dziadków i kuzynostwo i atmosfere dużej rodziny ) tylko tata i mama i norweski system kontroli . ......

Ta debi. Lepiej bez ojca cale życie
ile jesteś w domu w ciągu roku? Na akademie i wazne dla dzieci wyrażenia na pewno zawsze chodzisz
Wychowywałem sie w takej rodzinie i widzialem podobne rodziny, jesteś tylko od kasy i dlatego dzieciaki zwracają na ciebie uwagę. I zobaczysz kiedyś ci to wyjdzie, ale co ja wiem....
dziadek i babcia ojca zastąpi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok