Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Albert92 ........... (6438 niezalogowanych)
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
z ciekawości instrukcję do GTA V
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(cristof33)
Wiking
A ja polecam ,,Złote żniwa" ksiazka Jana Tadeusza Grossa, Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach obozow zaklady, o polakoch co przekopywali ziemie z poszukiwaniu zlota po spalonych zydach,
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
cristof33 napisał:
A ja polecam ,,Złote żniwa" ksiazka Jana Tadeusza Grossa, Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach obozow zaklady, o polakoch co przekopywali ziemie z poszukiwaniu zlota po spalonych zydach,

Ta ksiazka jest tak przeklamana, ze bardziej nie moze byc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(cristof33)
Wiking
pewnie masz racje, kazdy kto opowiada jakas historie zawsze naciaga troche prawde, ale tak czy inaczej czy sie to komus podoba czy nie! takie sytuacje byly
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(cristof33)
Wiking
to jesli komus sie nie podobaja klimaty II wojny swiatowej to polecam Boska komedie Dantego. Ksiazka przedstawia poziomy piekla, Czyściezca i Raju i opisuje kto znajduje sie na poszczegolnych poziomach
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
cristof33 napisał:
pewnie masz racje, kazdy kto opowiada jakas historie zawsze naciaga troche prawde, ale tak czy inaczej czy sie to komus podoba czy nie! takie sytuacje byly

Jan Gross lubia naciagac historie, ba nawet bardzo. Dlatego do jego ksiazek podchodze z bardoz duzym dystansem. choc jego lektury zachecily mni do zglebienia tematow opisanych rpez niego. Po przecyztanie materialow zrodlowych i artykulow wybitnych badaczy doszedlem do inych wnioskow niz ww. autor.

Jak lubisz ksiazki kontrowersyjne polecam. J.Kosinskiego "Malowany ptak".


PS
"Boska komedia" Dantego to lektura szkolna, tylko teraz zachodze co ma tematyka IIWS do Boskiej komedii. ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(cristof33)
Wiking
,,Malowany ptak" to powiesc o zyciu jakiegos tam dziecka w czasie wojny. jednak to troche nie moje klimaty, wole ksiazki bardziej o tematyce dokumentalnej. Nawet jezeli Gross, jak to napisales bardzo naciaga fakty, to jednak jest w tym troche prawdzy czy komus sie to podoba czy nie!
ale to maly szczegół.
widze ze jestes w temacie, wiec co powiesz o powiazaniach organizacji odessa z watykanem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Do ksiazek zawsze staram sie podejsc z rezerwa, tak samo z informacjami niej zawartymi. Zawsze staram sie zweryfikowac fakty. Co do Odessy i Watykanu, sparawa ciekawa, jednak za duzo w ten temat sie nie zaglebialem. Mam kilka ksiazek, ale czekaja w kolejce do przeczytania, a z racji obecnej pracy mam wstret do literek.
Duzo czytalem i czytam na temat lekarzy z obozow zaglady i ich powojennych losow: jak otrzymywali pomoc od rodzin, rzadu i chocby ksiezy w Ameryce Pld. Mam na mysli dostpene ksiazki na tema Mengelego i wspolpracownikow, oraz ogolny poglada na eksperymenty medyczne. Z drugiej strony sporo czytalem o tym jak Zydzi korzystaja z Holocaustu i dorabiaja sie na tym ogromnych pieniedzy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Sam w
(pioonek)
Wiking
Podpis Mordercy
Krystyny kuhn

Cos w rodzaju film ''Pila'' troche lzejsze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok