Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
chris ... Radek 28 (2505 niezalogowanych)
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
autor - Reverien Rurangwa

Warto przeczytać, autor opisuje własne przeżycia.

Mieszkam daleko, więc nici z wymiany.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
A pozniej znajdzie sie taki @artdecor,ktory wie najlepiej,co komu do szczescia potrzeba!
Malo tego,ma wielkie pretensje,ze on zaplacil,a inni nie!Do tego jakies insynuacje,ze ci ktorzy sie nie ucza - to chlaja!Pewne ci,ktorzy tak pisza,sami maja problem z alkoholem!!
Ale coz,zawsze znajdzie sie jakas 'czarna owca'!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
Rozwijajc temat: pozniej pewnie by chcial,zeby inni jedli to co on,bo jemu smakuje!No i zeby ubierali sie tak samo jak on,bo on przeciez wie,jak nalezy sie ubierac...
Szkoda mi takich ludzi!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
marcin pawlak
(marcinpawlak)
Wiking
W Norge jakie sa jezyki urzedowe ___
Bokmål , Nynorsk, også Engelsk
a w Bergen mieszkam od ponad 2 lat, znam wielu znajomych ktorzy znaja angielski , a i jest mala grupka znajacych tylko Polski.
Kiedys byl artykul ze azylatka sie skarzyla ze jest osoba dyskryminowana z tego powodu ze kazali jej sie uczyc Norweskiego ,. ona zna perfekt angielski i to tutaj wystarczy ___
Tez ostatnio z moim szefem rozmawialem i mu powiedzialem ze zaczynam sie uczyc angielskiego , a przerywam norweski .
Spytal sie dlaczego _ a ja mu odpowiedzialem ze w telewizji przewaza tylko angielski i jest malo Norweskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
marcin pawlak
(marcinpawlak)
Wiking
a fakty sa takie ze nawet jak osoby chodza na kursy to i tak malo daje a to z tego powodu ze jak dana osoba trafia na budowe to zazwyczaj sie trafia wsrod Polakow , i w tym momencie jest przepasc.
Wiem po sobie pracowalem tylko 2,5 miesiaca razem z Polakami, a pozniej poszedlem na gleboka wode i z tego powodu jestem zadowolony bo sie ucze rozmawiajac i piszac, ale jest najwazniejsze aby pracowac z Noregamii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
piotr z
(piotrsan)
Wiking
a to dobre - angielski w norwegii wystarcza ??? - ja przyjeżdżając tutaj znałem angielski perfekt i szybko dano mi do zrozumienia że nie warto się pokazywać ze zbyt dobrym angielskim ponieważ norwedzy tego nie lubią - masz tutaj mówić po norwesku choćbyś kaleczył - jak nie dasz rady wytłumaczyć czegoś po norwesku to możesz się wtedy ew. angielskim wesprzeć i to na tyle - powód jest prozaiczny - mało który norweg mówi naprawde dobrze po angielsku
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
217 Postów
El Mundo
(Matiboy)
Stały Bywalec
co ty pierdzielisz ...Norwegowie mówią bardzo dobrze po angielsku , chyba chciałeś napisać , że mało który Polak mówi po angielsku ...
a z pracą , jeżeli kwalifikacjie i doświadczenie poisiadasz, wystarczy angielski ... chyba , że to praca w której warunkiem koniecznym jest norweski
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
125 Postów

(hananaszk)
Stały Bywalec
zgadzam się jak porzyjechałam nie znałam ani jednego słówka po norwesku dopiero się uczę i angielski wystarczył do zalatwienia pracy i odnalezienia się w pracy gdzie już totalna mieszanka filipinki rosjanki norwezki i jakos sie wszystkie dogadujemy po angielsku i po mieszanemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
mateusz Tulta
(Mateo85)
Nowicjusz
chyba chodzi raczej o mentalnosc. zreszta w wiekszosci krajów, do których obcokrajowcy migruja w poszukiwaniu pracy tak jest. Norweg, Niemiec każdy woli by znac jego język. Mnie najbardziej dziwi postawa Polaków, ktorzy siedzą tutaj wiele lat i oczerniaja takich którzy przyjechali dorobić na pół roku a jezyka nie znają. Czesto tacy ludzie bywali wczesniej w Holandii, Niemczech czy Francji. to znaczy się ze powinni władać conajmniej 4 jezykami. Troche to paranoja, nie kazdy tu przyjezdza po to zeby zyc wiele lat, nieraz sa na poł roku i wracaja, wiec ciezko jest wymagac aby taka osoba władała norweskim biegle nawet po pół roku, wielu ludziom zwyczajnie jest to niepotrzebne, bo nie wiedza czy za rok los ich nie zesle do NIemiec. co innego jak ludzie siedzą tu po kilka lat i raczej nigdzie sie nie wybieraja a nadal ni w ząb norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
496 Postów
don wasyl
(donwasyl)
Wyjadacz
Wedlug mnie jest akurat odwrotnie!
Szacunek dla tych,ktorzy potrafia pracowac 10lat w Norwegii bez znajomosci jezyka.
Po prostu nie poszli na latwizne!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok