Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
(1050 niezalogowanych)
8929 Postów
Maniak
koalski napisał:gabriel napisał:JA ZAWSZE pisałem , tak jak jest faktycznie ... .
NICZEGO... NIE OWIJAM W BIBUŁKĘ
... . w sklepie kupuję marchewkę i chleb ....!

---
...zwłaszcza podczas weekendu

Mógłbyś jaśniej... nie łapię co sugerujesz? .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów

(ankadoro)
Początkujący
gabriel napisał:
ankadoro napisał:...Co do pogardy, to okazujesz ja Gabrieku, w wiekszosci swoich postow. Wystarczy, ze nie odpowiada ci forma zadanego przez kogos pytania. Jeden z ostatnich przykladow:

"Jesteś wykształconym człowiekiem , a walisz teksty jak Franek... spod budki z piwem... .

TEN GOŚĆ NIE ZADAŁ PYTANIA ... !! , tylko ... OPLUŁ ... KRAJ W KTÓRYM SIĘ WYCHOWAŁ I DOSTAŁ WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE ...!
---
ON myśli ,że jak opluje ...to MY się nad Nim zlitujemy i wszystko dostanie za darmo ...!
---
JA Nim nie gardzę , To ON GARDZI SOBĄ ...! .
---
JA MAM dla Niego Brak SZACUNKU... a to różnica ...
---



Ciekawy tok myslenia. Nikt nie ma prawa "opluwac" kraju, bo "dal" mu wyksztalcenie... Gabrielu, zdobycie wyksztalcenia kosztuje wiele wyrzeczen (nie mowiac juz o pieniadzach). Naprawde dziwisz sie, ze ludzie po 5 latach studiow odczuwaja frustracje, ze musza wyjechac z Polski, zeby normalnie zarobic/zyc? Tydzien temu byl na NRK wywiad z wloskimi studentami. Ponad 30 % zadeklarowalo chec emigracji z powodu braku perspektyw we wlasnym kraju.
Dla nich tez odczuwasz brak szacunku?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Dave Braun
(Descriptor)
Wiking
Nie mogę się doczekać gdy Ørsal Johansen dojdzie do władzy,nie wiem jak u was ,u nas każdy ma dosyć tego ze "azylant" który nic nie robi dostaje mieszkanie NOWE wyposażenie (lodówka,pralka tv i satelita z ich rodzimym kanałem )nie rzadko samochód.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
91 Postów

(Sykepleier84)
Początkujący
nie dostaja juz mieszkan na wlasnosc- juz nie te czasy , a pozatym takie sprawy sie ciagna dlugo, i czesto dostaja negatywne odpowiedzi, fakt ze kosztuje to duzo utrzymanie ich ale wiekszosc jedzie spowrotem, wiecej nie moge powiedziec, ale ogolnie mam pojecie na ten temat z zycia,
chcialbym zeby panowie jasta i marianek73 sie tez wypowiedzieli.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
Sykepleier84 napisał:
nie dostaja juz mieszkan na wlasnosc- juz nie te czasy , a pozatym takie sprawy sie ciagna dlugo, i czesto dostaja negatywne odpowiedzi, fakt ze kosztuje to duzo utrzymanie ich ale wiekszosc jedzie spowrotem, wiecej nie moge powiedziec, ale ogolnie mam pojecie na ten temat z zycia,
chcialbym zeby panowie jasta i marianek73 sie tez wypowiedzieli.


Syke, na wlasnosc nie dostaja, ale dostaja mieszkania, za ktore placi kommuna. Sa to duze mieszkania. A oni robia taki myk, ze we dwie lub trzy rodziny mieszkaja w jednym, a dwa pozostale wynajmuja na czarno Rosjanom lub Polakom.
Malo tego. Z moja kolezanka chodzil na kurs taki jeden asylsøker. I nudzil sie tam strasznie. NAV go wyslal, aby go przygotowac do pracy jako hjelpe asistant gdzies tam w jakims sykehjemie. Ale on stwierdzil, ze nie bedzie nigdzie pracowal, nawet nie ma zamiaru szukac pracy, bo po co, skoro NAV mu daje gratis okolo 30 tys. koron miesiecznie.
I w zwiazku z tym mam pytanie - czy o to chodzi? O to, zeby zyc jak pasozyt?
Zeby byla jasnosc - nie neguje postepowania azylantow, bo korzystaja z tego co im Norge daje. Mnie nikt nie zabral, zeby jemu dac. To byla decyzja Norwegii jako panstwa i tak samo z decyzja o ograniczeniu azylu.
Nie rozumiem o co tyle halasu i po co te stwierdzenia typu " nareszcie". To jest tak samo zenujace, jak ci Polacy sprzedajacy po domach drewniane figurki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok