Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(1186 niezalogowanych)
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
kasiunia1 napisał:
oni nas traktuja jak smieci, dla nich się liczy irak iran somalia nauka jezyka za darmo , tylko ciapaty im norwegi nie rozbuduje lecz zabiera kase i inwestuje u siebie //// szoda na ten temat słów

Czytałaś artykuł koleżanko?

kurs jest za darmo dla Polaków, jedynej nacji z EOG która ma taką możliwość.

To że azylanci mają naukę języka za darmo to inna bajka (dostanie azylu nie jest takie łatwe, wiesz ile osób dostało azyl w ostatnich latach?)

Z drugiej strony czemu tu sie dziwić że nie chcą brać Polaków do pracy, jak ktoś przyjechał tu kila lat temu i nic się języka nie nauczył, a chce tu zostać na dłużej?
Zwykłe lekceważenie kultury danego kraju.

Polacy za to dużo inwestują tu w piwo i wódkę z przemytu lub ciułają kasę i ślą do PL (nie wszyscy oczywiście), ale to norki też widzą.

Ja nie znam żadnego Polaka który by dobrze znał język i nie miał pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów

(Veileder)
Stały Bywalec
karolina23 napisał:
Kolezanko to nie tak ten kraj jest chory upierdala sie tu polakow na kazdym kroku poprostu nie lubia was tutaj i jestescie dla nich nawet gorsi niz muzruni nic na to nie poradzicie !!!!

Karolina. Czy wiesz, ze na rynku pojawily sie farby do wlosow bez perhydrolu? Mniej szkodza!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(BRODA)
Wiking
prawda panowie Polacy w tym kraju sa nikim dla norkow i nie ma znaczenia czy mówisz biegle po norwesku ,angielsku itd dla nich jesteśmy sila robocza której płaci sie minimum krajowe,a POLECZKI tutaj sa sprzątaczkami i kucharkami i paniami do towarzystwa cos jak Tajki tylko biała cera,wszyscy wiedza po co większość polek tu przyjeżdża i norki tez to wiedza zeby na 4 litery miejscowego złapać jak najszybciej i mieć dach na głowa i pełna michę,pełno takich jest tutaj i znam kilka osobiście, i taki jest stereotyp POLAKÓW W NORWEGI smutne ale prawdziwe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Stały Bywalec
To sie przeprowadz nie bedziesz na to patrzal Mity i zazdrosci to zle ze kobita ma chlopa jakiego chce? Znaczy ze jak ja wziolbym Norwezke to ona tez michy by szukala Broda idz za reszta a przeszkoda sama sie znajdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
Zuzu napisał:
Ja nie znam żadnego Polaka który by dobrze znał język i nie miał pracy.[/quote]

...ja mam

tak samo,tylko na odwrot

nie znam zadnego polaka,ktory dobrze zna jezyk,a wszyscy pracuja...

p/s:
przydalyby sie rowniez darmowe wizyty u okulisty.od tego norweskiego dobrobytu,juz niektorym zacma zaczyna dokuczac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
193 Posty
Stały Bywalec
Zuzu napisał:
kasiunia1 napisał:
oni nas traktuja jak smieci, dla nich się liczy irak iran somalia nauka jezyka za darmo , tylko ciapaty im norwegi nie rozbuduje lecz zabiera kase i inwestuje u siebie //// szoda na ten temat słów



Z drugiej strony czemu tu sie dziwić że nie chcą brać Polaków do pracy, jak ktoś przyjechał tu kila lat temu i nic się języka nie nauczył, a chce tu zostać na dłużej?
Zwykłe lekceważenie kultury danego kraju.

Polacy za to dużo inwestują tu w piwo i wódkę z przemytu lub ciułają kasę i ślą do PL (nie wszyscy oczywiście), ale to norki też widzą.
.


Lekcewazenie rzadko pracuje z swoimi krajanami ale ostatnio jedna firma dostala domek no i pracuje tam 4 krajanow ale wyglada to tak jakby odgrodzili sie od Norwegow i w pracy i na sniadaniach to jak oni maja cokolwiek o nas wiedziec .Wiec czytaja bzdety gazet i niusow napedzanych ludzmi ktorzy tylko chca zarobic na nakladzie wiec nie pisza jak jest a jak powinno byc by sie sprzedalo T o juz babka mi mowila Tmaszku weszles miedzy wrony zacznij krakac tak jak one sama prawda. A pozniej slysze od Norka glupoty o Polsce wyssane z niusow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
Zuzu napisał:
Polacy za to dużo inwestują tu w piwo i wódkę z przemytu lub ciułają kasę i ślą do PL (nie wszyscy oczywiście), ale to norki też widzą.

...zapomniales

dodac,ze wiekszosc tego przemytu,przyjezda tutaj na zamowienie uczciwych,norweskich abstynentow...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
adrian sobieski
(adrian11)
Wiking
oni pamietaja narvik ? czy pamietaja jak w czasie drugiej wojny polacy im dupy beonili a kada norwezka zdolna urodzic dziecko musiala oddac sie niemcowi by hitler mial zolniezy w przyszlosci .coz sa rasy nordyckiej maj troche swoje glupawe zagrania nie zrozumiale dla nas slowian
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(karolina23)
Wiking
Nie pochodze z warszawy ludzieeee co wy tacy nie mili jestescieeee!Urodzilam sie na islandi bo tata jest islandczykiem a mama ma obywatelstwo norweskie ale z pochodzenia jest polka i nie zapominam gdzie mam korzenie jestem niestety mieszansem pol islandka pol norwezka i pol polka a wy od razu tak brzydko piszecie o mnie!ANpisalam o was bo ja tutaj zyje ale fakt moze zle sie wyrazilam nie znam tak jezyka wspaniale jak wy zyjac tutaj !przepraszam jesli kogos urazilam ale polakow naparwde nie lubia norwedzy i zawsze bedziemy za murzynami oni maja wiekrze prawa od was (od nas)Polacy szanujcie sie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
80 Postów

(wygrys)
Początkujący
Nie rozumiem o co takie wielkie halo; przecież to logiczne, że wyjeżdżając z Polski wypadałoby znać język kraju, do którego się jedzie.
Większość wychodzi chyba z założenia, że Norwegowie tylko czekają z utęsknieniem na ludzi, z którymi nie będą mogli się dogadać - szczególnie, że większość z nas pracuje w sektorze usług, gdzie bezpośredni kontakt z klientem jest potrzebny.
Zastanawiam się, kiedy padnie stwierdzenie, że to Polacy robią łachę przyjeżdżając tu, więc Norwegowie mogliby nauczyć się polskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok