Witam! Odnośnie nazwy grupy na fb "Vi bruker polakker" niektórzy błędnie zinterpretowali tą nazwę. Å bruke - używać, korzystać. Moim zdaniem po prostu zatrudniają Polaków, są z nich zadowoleni i chcą się tym podzielić z innymi. Druga sprawa to nie narzekajmy, że musimy pracować za niskie stawki, bo przecież nikt na siłę Nas do tego nie zmusza. Jeśli jesteśmy nie zadowoleni to przecież można podjąć pracę w ojczyźnie. Jeszcze jedno - są zastrzeżenia do stylu bycia, higieny i inteligencji Norwegów....
Radzę nie uogólniać i nie wsadzać wszystkich do jednego worka tylko na podstawie kontaktów z "kolegami" z budowy. Można przecież zawierać znajomości z różnymi osobami, z różnych klas społecznych, które mają różne zainteresowania i pasje. Ale damy radę!