Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Maria W Sylwia Zadara Matt93 kamillllll (10476 niezalogowanych)
35 Postów
Juli Juli
(Juli86)
Nowicjusz
Cześć dziewczyny, można się dołączyć? . Mieszkam w Strommen, niedaleko Oslo i jestem mama 8 miesięcznego łobuziaka o imieniu Ola. Rodziłam tutaj, wiec służę pomocą i rada
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Juli Juli
(Juli86)
Nowicjusz
Angelika, ja mieszkam niedaleko Ciebie . Wprawdzie z czasem to u mnie kiepsko przy moim małym potworku, ale jestem otwarta i pewnie coś zagospodaruje . Ty już na wylocie . Czym się stresujesz? Porodem, czy tym co będzie po?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Angelika Myśliwiec
(zelka1988)
Wiking
Magda...

Tak jest, ja już na wylocie... Stresuje się porodem, że nie wiem co i jak... co to będzie jak to będzie, a cała reszta jakoś mnie nie przeraża Jak już mała się urodzi to z górki jak to mówią hehe

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Juli Juli
(Juli86)
Nowicjusz
heh, a moim zdaniem poród to pikuś w porównaniu z tym co jest po , ale to małe szczęście wszystko wynagradza i powoduje, ze mamy sile by wszystkiemu podołać . Poród, owszem - boli, ale nie ma tragedii . Co do opieki szpitalnej, to jest świetna, absolutnie nie ma czym się stresować . Jeżeli czegoś nie wiesz - pytaj, odpowiem Ci na wszystko co Cie interesuje

Co do samego porodu - zacytuje słowa pewnej położnej, mi dodawały otuchy

....ja nie myślę, że przy porodzie trzeba cierpieć. Cierpimy wtedy, kiedy postrzegamy siebie jako ofiary, jako bezwolny przedmiot cudzych poczynań. Wtedy rzeczywiście ktoś nas może zranić. Ale jeśli czujemy się autorkami swojego porodu, to traktujemy ból jak coś, przez co trzeba po prostu przejść. To jest trochę jak wspinanie się na stromą górę - mamy zadyszkę, czujemy ból mięśni, czasem brakuje tchu, czasem wydaje się nam, że zaraz spadniemy w przepaść. Ale przed nami jest nagroda. Zdobywamy szczyt i oglądamy cud natury. To wspaniała nagroda."
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Angelika Myśliwiec
(zelka1988)
Wiking
Bardzo dziękuję za te miłe, ciepłe słowa od razu czuję się lepiej i mam nadzieję, że podołam temu wyzwaniu jakim jest poród. Jeszcze trochę i poczuję wszystko na własnej skórze

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Ines Fernholc
(Tuptusiowata)
Wyjadacz
Zainspirowana zostałam do założenia nowej grupy dla Polskich Mam w całej Norwegii przez założenie ponad rok temu grupy dla Polskich Mam w Bergen, która dość dobrze funkcjonuje, codziennie dołączają do Nas nowe Mamy. Pomagamy sobie wzajemnie jak tylko możemy, zawieramy nowe znajomości, informujemy się o wszystkim co się dzieje, dzielimy przepisami i doświadczeniem na temat dzieci w każdym wieku. I chciałabym aby można było sobie pomóc nie tylko na terenie Hordaland ale na każdym innym terenie w całej Norwegii!

www.facebook.com/groups/1394340810815333/

Zapraszam wszystkie Mamy z Norwegii!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
AnkaOslo z
(AnkaOslo)
Wiking
heja Mamusie

I ja rodze w rickhospitalet, termin mam na polowe czerwca
Mieszkam w Oslo i również z mila checia wybiorę się na spacerek, albo już teraz...potocze się z Wami, albo już z wózeczkiem i maluszkiem moim

Również oczywiście stresuje się samym porodem, ale chyba to normalny lęk, przed nieznanym, bo to nasze 1 dziecko, na które bardzo czekamy wraz z męzem.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Mam nadzieje do zobaczonka
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Nowicjusz
Cześć dziewczyny!! ja jestem mama 3 miesięcznego chłopczyka. Rodziłam na Ulevål . Mieszkam na Gamle Oslo. jesli jestescie chetne na kawke lub spacerki to ja chetnie. Aha mam jeszcze w domu z jakies 3 gazetki "m jak mama" , fakt ze troszke stare bo 2013 r ale moze jakas przyszla mama chciałaby poczytać na spacerku ? to oddam z mila checia. pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Magdalena Fabczak
(fabchee)
Wiking
Cześć, spotkam się z ogromną chęcią
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Magdalena Fabczak
(fabchee)
Wiking
Ale samo gadanie "spotkajmy się" nic nie zdziała.
Może ustalimy dzień spotkania i kto będzie chciał (mógł), przyjdzie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok