Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Becikowe - Norwegia

Czytali temat:
(1296 niezalogowanych)
14 Posty
Magdalena Nowakowska
(madelaine833)
Wiking
Witam serdecznie. Mam małe pytanko jak ktoś może to niech mi odpowie. Chodzi o becikowe w Norwegii. Jestem w ciąży mój przyszły mąż pracuje tu 7 lat ja po ślubie który odbędzie się we wrześniu do niego dołączę na zasadzie łączenia rodzin. Mam termin na marca. Pytanie czy dostaniemy becikowe bo różnie słyszałam że niby przepisy się zmieniły od tego roku i możemy zapomnieć. Więc jak to faktycznie jest? Z góry dziękuję.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów

(Mmelisa)
Nowicjusz
zostanie wyplacony zasilek porodowy <engaangsstonad> jesli Ty (w dniu porodu) bedziesz czlonkiem Folketrygden (czyli bedziesz miec pozwolenie na legalny i minimum roczny pobyt w Norwegii - oppholdstilatelse).
Zasilek moze byc wyplacony przed porodem (po26tyg ciazy), w takim wypadku nalezy zlozyc podanie odpowiednio wczesniej.

Wysokosc zasilku porodowego to obecnie 35'263NOK

dokumenty potrzebne do otrzymania becikowego-
pozwolenie, paszport, wlasciwie wypelniony wniosek, zaswiadczenie od lekarza.

www.nav.no/Familie/Svangerskap%2C+f%C3%B...3%B8dsel+og+adopsjon

www.nav.no/Skjema/Skjemaer/Privatpersoner/Skjemaveileder11/SkjemaveilederPrivatperson?entrance=classic&key=267385
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Magdalena Nowakowska
(madelaine833)
Wiking
Dzięki wielkie. Tylko pytanie na ile dostanę pozwolenie. mój przyszły mąż ma na stałe...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów

(Mmelisa)
Nowicjusz
teraz pozwolenia daja na stale, wiec mozesz otrzymac je tak samo jak Twoj maz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Mmelisa napisał:
teraz pozwolenia daja na stale, wiec mozesz otrzymac je tak samo jak Twoj maz

Chocby jeszcze 2 tysiace razy, to i tak jak grochem o sciane

Pozwolenia na pobyt staly (varig opphold) daja po co najmniej 5 letnim, nieprzerwanym pobycie w Norwegii.

Czasowe, dawne pozwolenia zastapila natomiast bezterminowa rejestracja(registeringsbevis)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
Mmelisa napisał:
zostanie wyplacony zasilek porodowy <engaangsstonad> jesli Ty (w dniu porodu) bedziesz czlonkiem Folketrygden (czyli bedziesz miec pozwolenie na legalny i minimum roczny pobyt w Norwegii - oppholdstilatelse).
Zasilek moze byc wyplacony przed porodem (po26tyg ciazy), w takim wypadku nalezy zlozyc podanie odpowiednio wczesniej.

Wysokosc zasilku porodowego to obecnie 35'263NOK

dokumenty potrzebne do otrzymania becikowego-
pozwolenie, paszport, wlasciwie wypelniony wniosek, zaswiadczenie od lekarza.

www.nav.no/Familie/Svangerskap%2C+f%C3%B...3%B8dsel+og+adopsjon

www.nav.no/Skjema/Skjemaer/Privatpersoner/Skjemaveileder11/SkjemaveilederPrivatperson?entrance=classic&key=267385


BZDURY!!!!
Nie jest wymagany roczny pobyt w norge.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów

(Mmelisa)
Nowicjusz
Janek12 napisał:
Mmelisa napisał:
zostanie wyplacony zasilek porodowy <engaangsstonad> jesli Ty (w dniu porodu) bedziesz czlonkiem Folketrygden (czyli bedziesz miec pozwolenie na legalny i minimum roczny pobyt w Norwegii - oppholdstilatelse).
Zasilek moze byc wyplacony przed porodem (po26tyg ciazy), w takim wypadku nalezy zlozyc podanie odpowiednio wczesniej.

Wysokosc zasilku porodowego to obecnie 35'263NOK

dokumenty potrzebne do otrzymania becikowego-
pozwolenie, paszport, wlasciwie wypelniony wniosek, zaswiadczenie od lekarza.

www.nav.no/Familie/Svangerskap%2C+f%C3%B...3%B8dsel+og+adopsjon

www.nav.no/Skjema/Skjemaer/Privatpersoner/Skjemaveileder11/SkjemaveilederPrivatperson?entrance=classic&key=267385


BZDURY!!!!
Nie jest wymagany roczny pobyt w norge.


przeczytaj uwazniej co napisalam wyzej bo zaznaczasz to co tobie akurat nie odpowiada i sie wypowiadasz...
cytuje " czyli bedziesz miec pozwolenie na legalny i minimum roczny pobyt w Norwegii"

ona nie musi przebywac tutaj rok zanim urodzi tylko posiadac owe pozwolenie na taki okres, kropka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
BZDURY!
Może przyjechać do Norwegii na 6 miesiecy przed urodzeniem i otrzymaniem pozwolenia.


....wiec po co to minimum rok? nie wiem.
Idz do Navu i spytaj, a nie cytuj stare paragrafy z przed 40 lat jak sama przyjeżdżałaś.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Anna Weglarska
(ana26)
Wiking
Witam jestem w podobnej sytuacji nr.personalny mam od miesiąca a termin porodu mam na września czyli należy mi się jednorazowe becikowe?????? nigdy tu nie pracowałam przyjechałam tu do męża i nie jestem tu rok
a jeszcze jedno pytanie ile czeka się na to becikowe?????
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
ana26 napisał:
Witam jestem w podobnej sytuacji nr.personalny mam od miesiąca a termin porodu mam na września czyli należy mi się jednorazowe becikowe?????? nigdy tu nie pracowałam przyjechałam tu do męża i nie jestem tu rok
a jeszcze jedno pytanie ile czeka się na to becikowe?????


jezeli masz juz personalny to dostaniesz becikowe, a na becikowe wyplacaja szybko, moja zona dostala po miesiacu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok