Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Marcin Krukowski Mariusz Pr. Agata Dymna (2430 niezalogowanych)
35 Postów

(jasmin77)
Nowicjusz
Chyba nie po cesarce.Ja musiałam 12 godzin leżeć na płasko po znieczuleniu.Owszem po porodzie naturalnym można wstać i pić kakao, ale po cesarce...śmiem wątpić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Cesarke mialam przy calkowitej narkozie. 5 nastepnych godzin po operacji to czarna plama - nic nie pamietam, choc podobno bylam obudzona, ale sensownej rozmowy to nikt nie mogl za mna przeprowadzic. Pierwszy raz wstalam dopiero po 24 godzinach tylko po to, zeby zemdlec w lazience,.. na korytarzu,... biorac prysznic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(jasmin77)
Nowicjusz
Ja miałam miejscowe znieczulenie, wstałam zaraz jak mogłam, też słabo się robiło, ale dałam radę,
Mim wszystko wolę poród naturalny
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
477 Postów
Kalba Kalba
(Królowa_Korba)
Wyjadacz
Tak, pierwsza cesarke mialam w Polsce i musialam lezec plackiem 9 godzin, ale tutaj co 20 minut podchodzila polozna i zmuszala najpierw do proby ruszania palcami u nog, potem podnoszenia calej nogi itd...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
jasmin77 napisał:
Chyba nie po cesarce.Ja musiałam 12 godzin leżeć na płasko po znieczuleniu.Owszem po porodzie naturalnym można wstać i pić kakao, ale po cesarce...śmiem wątpić

Ja w Polsce po cc tez lezalam ponad 12godzin na plasko i pozniej mdlalam...natomiast tutaj tak jak Królowa_Korba pisze, po 3 godz siedzialam i chcialam wstac ale nie chcieli ze mna ryzykowac wiec poczekalam ciut dluzej
ja na cc mialam zalecenie lekarskie ale i tak na umowionym spotkaniu w szpitalu chcieli mnie namowic na naturalny porod...

napisze tak, po pierwszym cc wspomnienia sa starszne,dobre 2 miesiace musialy minac zebym mogla cos konkretnieszego w domu zrobic, natomiast tutaj po cc smigalam jak ta lala po korytarzu i po wyjsciu do domu po 2 dniach od cc zaczelam normalnie funkcjonowac, mam na mysli sprzatanie, gotowanie itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
Maniak
nata89 napisał:
Co do cesarki to zrobia ci ją dopiero jak będzie naprawde źle. Ja się męczyłam MEGA a oni zastosowali po 16 godz dopiero vacuum a jak to dwz razy nie dało rezultatu to moją małą wyciagneli kleszczowo ale też nie za pierwszym tylko za drugim razem się dopiero udało. A mogli zrobić cesarke prawda? Żebyśmy się nie męczyły, ale tak to jest w Norwegi. Wszystko naturalnie... PozdrawiamOczywiscie "naturalnie" a za 18 lat pojawia sie,
wypasiony - "biedronkowiec pospolity"
ktoremu np. 50% mozgu "zdechlo",
podczas tzw. porodu "naturalnego dla IDIOTOW"!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...bjuti

dajesz rade

(cokolwiek to znaczy)

dziekuje,ze w koncu wiem

kim jestem - zawsze,w trakcie

pobytu w pieknym kraju nad wisla

robie zakupy gdzie - oczywiscie,w biedronce..!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów

(jasmin77)
Nowicjusz
magdalena_d84 napisał:
jasmin77 napisał:
Chyba nie po cesarce.Ja musiałam 12 godzin leżeć na płasko po znieczuleniu.Owszem po porodzie naturalnym można wstać i pić kakao, ale po cesarce...śmiem wątpić

Ja w Polsce po cc tez lezalam ponad 12godzin na plasko i pozniej mdlalam...natomiast tutaj tak jak Królowa_Korba pisze, po 3 godz siedzialam i chcialam wstac ale nie chcieli ze mna ryzykowac wiec poczekalam ciut dluzej
ja na cc mialam zalecenie lekarskie ale i tak na umowionym spotkaniu w szpitalu chcieli mnie namowic na naturalny porod...

napisze tak, po pierwszym cc wspomnienia sa starszne,dobre 2 miesiace musialy minac zebym mogla cos konkretnieszego w domu zrobic, natomiast tutaj po cc smigalam jak ta lala po korytarzu i po wyjsciu do domu po 2 dniach od cc zaczelam normalnie funkcjonowac, mam na mysli sprzatanie, gotowanie itd.


Jak to jest możliwe, że jest taka różnica???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
anna Anna
(anian)
Wiking
Z cesarka w Norwegii zdecydowanie nie jest latwo.. U mnie w sumie od odejscia wod do uslyszenia pierwszego krzyku dziecka minelo 49 godzin.. Zakonczylo sie infekcja i moja i dzidziusia bo za dlugo czekali.. Na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo i oboje zdrowi juz jestesmy.. Co sie wymeczylam i wystresowalam podczas porodu to moje..

Ale jak lezalam potem na oddziale i na moja sale przywiezli kobiete po cesarce i sluchalam i patrzylam jak sie meczy.. to stwierdzilam ze chyba jednak moje bylo lepsze. Po 10 min juz moglam potrzymac synka i ogolnie sie nim zajmowac podczas gdy ona tylko o przeciwbolowe leki prosila.. Meczyla sie strasznie.. a dzieckiem maz sie zajmowal i pielegniarki..

W kazdym razie o cesarke w Norwegii bardzo trudno.. przynajmniej z mojego doswiadczenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
anian co do samopoczucia to wszystko zalezy od organizmu kobiety...

tak jak pisalam wczesniej .. ja mialam dwie cc, po pierwszej ryczalam tez za lekami przeciwbolowymi, a po drugiej to dokladnie juz po 3godz siadalam... nastepnego dnia smigalam po korytarzu, kapiel wzielam bez problemu... w sumie inne kobiety tez patrzaly z niedowierzaniem na mnie-szczegolnie te poi pierwszym cieciu...

Ja tez zaraz coreczke dostalam na sale pooperacyjna i nie mialam problemu zeby sie nia zajmowac... przez te 2 noce byla ze mna non stop w ciagu dnia tak samo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok