Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

miejsce w przedszkolu od stycznia - Norwegia

Czytali temat:
Natalia Gucwa anna janikowska janikowska (2387 niezalogowanych)
19 Postów
Beata M
(aga113)
Wiking
nie znam sie wogole na tych sprawach odnosnie przedszkola dlatego licze na pomoc tutaj.
Moja siostra wlasnie zjechala z 1,5 rocznym synkiem i myslimy o przedszkolu dla malucha. czy mamy jakies szanse , czy wogole warto pisac podanie? pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Beata M
(aga113)
Wiking
zapomnialam napisac najwazniejsze, chodzi nam o miejsce w przedszkolu od stycznie 2013 roku,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Wiking
Wszystko zależy od tego czy są miejsca w przedszkolu na pewno warto je złożyć jak najszybciej bo trochę się czeka...w pierwszej kolejce są dzieci starsze a tu dopiero 1,5 roczku. Ja w sumie niedawno zlożylam wniosek bo dosyć dlugo starałam się o numer personalny( i na razie czekam) , chyba że wybierzesz prywatne to są całkowicie inne procedury.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Beata M
(aga113)
Wiking
bardzo dziekuje za odpowiedz, Wpierw jednak chcemy zapytac o przedszkole komunalne, poniewaz to wlasnie przedszkole mam za oknem . wiec i maluszka bysmy mogli czasami podgladac z okna, a ze siostra bedzie mieszkac narazie u mnie to by bylo naprawde super.pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
ag90 napisał:
Wszystko zależy od tego czy są miejsca w przedszkolu na pewno warto je złożyć jak najszybciej bo trochę się czeka...w pierwszej kolejce są dzieci starsze a tu dopiero 1,5 roczku. Ja w sumie niedawno zlożylam wniosek bo dosyć dlugo starałam się o numer personalny( i na razie czekam) , chyba że wybierzesz prywatne to są całkowicie inne procedury.

jakie inne procedury??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
Warto najpierw iść do tego przedszkola i po prostu zapytać czy są szanse na przyjęcie dziecka. Ja tak zrobiłam. Mała dostała miejsce od 8 października. Nie było miejsc ale dyrektorka powiedziała że zrobią miejsce bo jesteśmy z tej wioski i chcą nam pomóc. A dopiero później szliśmy do komuny.
Także powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Wiking
Wszędzie jest inaczej ja mam koło siebie trzy przedszkola, poszłam pytałam i wszędzie dostałam odpowiedź że wszystko zależy od komuny i tam muszę złożyć wniosek

na pyt jakie inne procedury, prywatne czyli płacisz i jesteś przyjęty ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
Ja też płacę około 2500.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
A skąd jesteś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Wiking
To wszystko zależy od gminy w której mieszkasz. Składając wniosek wypisujesz 5 przedszkoli do których chciałabyś żeby chodziło dziecko 1to te właściwe a następne to te w których wyrażasz zgodę na chodzenie dziecka. Ja przyjechała z córkami do Oslo 4 miesiące temu i od razu złożyłam wniosek o numer personalny i jednocześnie o miejsce w przedszkolu. Po jakimś czasie dostałam odp z komuny że jestem na liście oczekujących i muszę czekać. Więc napisałam podanie do komuny w j. ang. bo norweskiego nie znam z prośbą o przyjęcie dziecka do przedszkola. Odpowiedz dostałam b. szybko, tj taką że dziecko zostało przyjęte do przedszkola. Było to przedszkole 3 z kolei ale i tak się cieszyłam. Czyli reasumując przyjechałam na koniec lipca a dzieci chodzą do przedszkola o 1 października. Dodam że jest to przedszkole komunalne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok