Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Pesel dla dziecka - Norwegia

Czytali temat:
31 Postów
Katarzyna K.
(katarzyna87)
Nowicjusz
Drogie mamy czy mogłaby mi któraś z was powiedzieć jak załatwia się pesel dla dziecka urodzonego w Norwegi?? Byłam wyrobić dziecku paszport i pani się pytała czy tez chcemy załatwić pesel przez ambasadę ja nie wiedząc czemu powiedziałam że nie i stąd moje pytanie jak mam to załatwić w Polsce co będzie mi potrzebne. Z góry dziękuj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam. Oferuję tłumaczenia polsko-norweskie i norwesko-polskie (także te przysięgłe). Zachęcam do kontaktu na tlumacz@multinor.no lub pod nr tel.: z Polski + 48 (58) 743 07 53 lub z Norwegii + 47 21 999 409 .
Zgłoś wpis
588 Postów
Ines Fernholc
(Tuptusiowata)
Wyjadacz
Teraz musisz mieć pieczątke Apostille na akcie norweskim urodzenia. W Polsce trzeba akt przetłumaczyc i wyrobić polski akt urodzenia. A z tym idziesz do Urzędu Miasta i składasz wniosek o pesel i zameldowanie wraz z wyrobieniem dowodu badź paszportu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
Tuptusiowata napisał:
Teraz musisz mieć pieczątke Apostille na akcie norweskim urodzenia. W Polsce trzeba akt przetlumaczyc i wyrobić polski akt urodzenia. A z tym idziesz do Urzędu Miasta i składasz wniosek o pesel i zameldowanie wraz z wyrobieniem dowodu badź paszportu.
Dowodu nie wyrobi dopoki nie dostanie peselu
Najlepiej wziac ze skatu akt urodzenia po angielsku miedzynarodowy latwiej przetlumaczyc go w pl z angielskiego.
Tylko nie zrobisz tez wszystkiego tak szybko -zalezne to od urzedu. Nie raz na akt by zapisali go do ksiag trwa tydzien a niekiedy nawet 2 i 3 tyg. Pozniej pesel i to samo czasem tydzien czasem wiecej...
Dziecko jednak nie musi miec meldunku - ale to wszystko trzeba zalatwiac wtedy w Warszawie-najlepiej zadzwonic wtedy w tej sprawie tam i dowiedziec sie jak to bedzie wtedy wygladac.
Jesli chcesz to zrobic w swoim urzedzie do meldunku potrzeba osoby ktora jest wlascicielem--glownym najemca i najczesciej obydwoje prawni opiekunowie dziecka. To samo w przypadku wyrobienia dwodu dla dziecka.


W ambasadzie wyglada to tak ze wysylaja twoj akt do urzedu w PL i tyle ze czas ci sie skraca do czekania tylko na pesel W naszym wypadku na akt urzad w PL czekal ponad miesiac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów
Genowefa Pigwa
(GenowefaPi)
Stały Bywalec
A gdzie w Bergen trzeba sie jechac po Apostile na akt urodzenia ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
588 Postów
Ines Fernholc
(Tuptusiowata)
Wyjadacz
W starym sądzie u notariusza, tam gdzie się załatwiało papier, że jeden z rodzica wyraża zgodę na paszport dziecka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Natalia P
(Natalia1625)
Początkujący
hej, ale apostille to chyba w Fylkesmann a nie w sadzie, jak dobrze pamietam, my na polski akt urodznia w Polsce czekalismy 2 tyg az!bo niby sie uprawomocnic musi dokument!!!wogóle jaja byly z Polskimi znakami, nie chciali nam ich wpisac, ale w koncu sie udało!na prszyszlosc trzeba pamietac by poprosic norweskich urzednikow o polskie znaki, bo tak latwiej bedzie !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
186 Postów
Mateusz Okoń
(kuurc)
Stały Bywalec
Chciałbyś nauczyć się jezyka NORWESKIEGO przy minimalnym wysiłku? Nie masz czasu ani pieniędzy na drogie kursy językowe?
Lubisz słuchać czegoś w samochodzie, domu, tramwaju, autobusie?
Przygotowujesz się DO, rozmowy o pracę, egzaminu lub po prostu chcesz się w końcu dogadać z kimś na wakacjach?
allegro.pl/listing/user.php?us_id=16549743
Polecam bo mi NAPRAWDE POMÓGŁ!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok