Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
artur cieślik (2385 niezalogowanych)
21 Postów
Ania Kowalska
(aneczka77)
Wiking
pozazycie napisał:
aneczka77 napisał:
Jesli dzieci sa odbierane przez panstwo to tylko i wylacznie z zaniedbania przez rodzicow. Ci ludzie, ktorzy stracili dzieci nigdy sie nie przyznaja, ze bylo to nastepstwem patologi, alkoholizmu czy przemocy.
Nie wierz do konca w to co czytasz w artykulach.
Bedziesz dobra matka a nigdy nie stracisz dziecka.

Ja mieszkam tutaj od wielu lat i znam mnostwo rodzin a kazda w innej sytuacji ekonomicznej, ludzie pochadzacy z roznych srodowisk... nigdy nikomu nie odebrano dziecka!

Sytuacja gospodarcza w Polsce staje sie przerazajaca, zero perspektyw dla dzisiejszych dzieci i dorastajacej mlodziezy, nedza dla emerytow i bieda ludzi pracujacych - wiec jaka to przyszlosc dla dziecka?


Ja rowniez przydzial swoj dostalam tu od jak widze wielu takich jak TY i zaliczono mnie do tych matek.
Wiesz ,zniose wszystko, tyle Twojego ....
Podaj przyklady tych polskich patologii w no,i od nich zasadnie zabranych dzieci.OK

Wiec ja jako pierwsza.
Nastepna prosze....

Cyt.Nie wierz do konca w to co czytasz w artykulach./w postach/


Po pierwsze nie zamierzalam Ciebie urazic wiec jesli to zrobilam to przepraszam, po drugie nie znam Twojej sytuacji i nic o niej nie wiem. Po trzecie staram sie znalezc logiczne wytlumaczenie odbierania dzieci.
Nie znam osobiscie rodzin, ktorym odebrano dzieci wiec nie moge podac takich przykladow ale za to widzialam i slyszalam jak traktuja swoje dzieci i to wlasnie polki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Katarzyna Pamula
(kathrina)
Nowicjusz
200 Postów

(Kowalscy)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
501 Postów

(Optimus)
Wyjadacz
kathrina napisał:
polonia.wp.pl/title,Ukradli-dzieci-znisz...60645,wiadomosc.html

blog.rp.pl/goracytemat/2010/05/17/dyktat...zednikow-socjalnych/


A wiec jak zwykle prawo swoje, a urzednicy swoje. Nie wiem co o tym myslec. Wedlug norweskiej prasy wszystko wyglada inaczej. Jak zwykle sa 2 strony medalu. Polska rodzina przeciez nie przedstawi sie w zlym swietle. Mysle jednak, ze odebranie dzieci to powinna byc ostatecznosc.Zastanawiam sie czy w takiej sprawie jak odebranie dzieci zasadne jest twierdzenie " lepiej 100 razy sie pomylic niz narazic na krzywde 1 dziecko" Ale chyba w tym przypadku bedzie cierpialo 101 dzieci.
W tym kontekscie to co napisalem wczesniej stoi pod duzym znakiem zapytania.

Na szczescie problem nie dotyczy mnie osobiscie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów

(Kowalscy)
Stały Bywalec
kathrina napisał:
www.lagata.pl/topic/19139-faszyzm-norweski/

www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/norw...eci-polskim-rodzicom

forum-norwegia.net/viewtopic.php?f=3&...p;sd=a&start=120

www.gazeta.ie/forum/lofiversion/index.php?t70734.html

fakty.interia.pl/swiat/news/polska-konsu...na-wypowiedz,1707240

Jako matka zaczynam sie tego bac. W internecie mozna znalesc miliony tego typu artykulow. Przytoczylam kilka pierwszych linkow.


Bać się, czy nie bać?
Zajrzałem do tych linków, hmm...

No, w internecie można znaleźć. Zwykle to są przedruki przedruków, opinie na temat opinii, albo oszołomskie fora.
I tak po kolei w tym przypadku:

1./ www.lagata.pl/topic/19139-faszyzm-norweski/

www.lagata.pl/ - poczytajcie sobie, co jest na głównej stronie

2./ www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/norw...eci-polskim-rodzicom

www.himavanti.org/ - a tu to już w ogóle

3./ forum-norwegia.net/viewtopic.php?f=3&...p;sd=a&start=120
Chociaż to też forum dyskusyjne, ale przynajmniej prowadzone z pozycji użytkowników zamieszkujących w Norwegii (jest jeszcze trzecie norweskie forum i warto tam zajrzeć).
Poza tym mnóstwo cytatów i linków do w miarę rzetelnych źródeł.

4./ www.gazeta.ie/forum/lofiversion/index.php?t70734.html

www.gazeta.ie/forum/lofiversion/ - również główna strona.

5./ fakty.interia.pl/swiat/news/polska-konsu...na-wypowiedz,1707240
Interia, jak Interia, ale sam artykuł niczego do sprawy nie wnosi.
Ponadto pani A. Warchoł jeszcze w lutym 2011 pracowała w polskiej ambasadzie Macedonii, więc niewiele mogła powiedzieć o samej Norwegii, a cóż dopiero o jakiejś szczególnej instytucji. Do czasu tej wypowiedzi w Super Expressie /w ogóle nie jest pewne, czy rzeczywiście tak to ujęła/, pracowała raptem about 2 miesiące.
monique-polska.blogspot.com/2011/02/uhon...ty-barakowskiej.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
Magdalena Antoniak
(emilka1)
Wiking
Witam,na wiosnę przyszłego roku przenosimy się z córcią do Norwegii,i aż mnie strach ogarnia jak to wszystko czytam.Nie wyobrażam sobie tego,nawet przez mysl mi to nie przechodzi,że tak jest......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
670 Postów
Dorota K..
(Jasna)
Wyjadacz
emilka1 napisał:
Witam,na wiosnę przyszłego roku przenosimy się z córcią do Norwegii,i aż mnie strach ogarnia jak to wszystko czytam.Nie wyobrażam sobie tego,nawet przez mysl mi to nie przechodzi,że tak jest......

Ja też się na początku roku przeprowadzam z moją 3 letnią córą.
Tu na forum panuje ogólnie brak porządku, admini nie pilnują jak furiaci sieją zamęt i panikę, podobnie jest z aktykułami - wiadomo, że dla dziennikarza najważniejsza jest sensacja i 1 sprawę potrafią rozdmuchać do rozmiarów epidemii.

Ja to wszystko biorę na logikę: polaków jest w Norge zatrzęsienie ( kilkadziesiąt tysięcy do podobno 120tys!), jakoś masowo nie wracają zapłakane matki i tatusiowie bo odebrano im dzieci! Żyją, mieszkają, wychowują i mają się dobrze.

Jeden przypadek (nadal niewyjaśniony do końca) to nie jest powód do paniki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Dominika Hansen
(Silna Matka!)
Wiking
barnevernshoeringene.ning.com/video/historien-om-min-datter









JESTEM JEDNA Z MATEK , KTORA DOKLADNIE 3Y TYGODNIE TEMU STRACILA WLASNE DZIECI!
PATRZAC NA NOWY WPIS ...TEMAT...COS MNIE TKNELA ,ZEBY TU WEJSC ( nie jestem zwolenniczka forum) MOJA ZYCIOWA SYTUACJA ZMUSILA MNIE DO TEGO!!!!!!
CHCE POWIEDZIEC GLOSNO, POKAZAC SWOJA TWARZ....
Zostalo mi to zabronione!
Chce powiedziec moim synkom , ze za nimi tesknie , pragne zabrac do domu ....
ZOSTALO MI TO ZABRONIONE!
Ktos z was powiedzial ,ze odszczeka swoje slowa oskarzajac mnie , za wymysl ...
Proponuje juz zaczac to robic!

Kazdego dnia znajduje coraz wiecej informacji na ten temat , kazdego dnia zaczynam zdawac sobie sprawde , iz ta instytucja zranila wiele ludzi , rani bezkarnie nadal!!!!

JAKIM PRAWEM?!!!!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Dominika Hansen
(Silna Matka!)
Wiking
GRATULUJE posiadania tak bogatej "logiki"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Ania Kowalska
(aneczka77)
Wiking
Jakis konkretny powod byc musi, ze panstwo odbiera dzieci?!

Od kilku lat przypadkowo obserwuje zachowanie pewnej polki, nieustannie krzyczy na swoje dzieci, bije, w szkole wszczyna awantury, wczesniej robila to w przedszkolu. Dzieci sa bardzo problematyczne. Mieszkaja razem z nia od osmiu lat w Norwegii i nikt nigdy nie chcial jej tych dzieci odebrac.

Druga polka, alkoholiczka majaca troje dzieci a kazde z innym facetem, od lat na zasilkach, woli kupic butelke wodki niz pieluchy dla niemowlaka. Obywatelka tego kraju od ponad pietnastu lat. Rowniez dzieci mieszkaja z nia i nikt ich nie odebral

Wiec jakim cudem normalna rodzina moze zostac pozbawiona dzieci skoro taki margines i patologia wciaz krzywdzi swoje dziec i to bezkarnie!?

Wiec jak tu mozna doszukac sie logiki?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok