Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
marcin grabowski gracjan lewicki Artur pantratatata Przemysław Jarzembowski Krzysztof Mazur Darek1234 Agnieszka Aga (15633 niezalogowanych)
128 Postów
Ola Kowalczyk
(ola22312)
Stały Bywalec
A czy masz numer personalny ?
Jesli nie,to niestety nic nie zalatwisz.
Nav szuka pracy ale jedynie Tym,ktorzy pobieraja zasilek.
Niestety ale nie ma takiej opcji zeby ktos za Ciebie szukal pracy.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
ola22312 napisał:
A czy masz numer personalny ?
Jesli nie,to niestety nic nie zalatwisz.
Nav szuka pracy ale jedynie Tym,ktorzy pobieraja zasilek.
Niestety ale nie ma takiej opcji zeby ktos za Ciebie szukal pracy.....
no to akurat na szczęście
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
128 Postów
Ola Kowalczyk
(ola22312)
Stały Bywalec
A czy znasz jezyk norweski czy tylko komunikatywnie angielski ? Jak wiekszosc przyjezdnych....
To bardzo wazne pytanie !!! Dlaczego ?
Poniewaz mile panie w nav poprostu nie chca rozmawiac po angielsku,choc jezyk znaja

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Sonia M
(Sonia87)
Wiking
Bez numeru nic nie załatwisz.
Kiedy ja zaraz po przyjeździe miałam nadzieje na bezproblemową rejestracje w NAVie szybko wyszłam z błędu. Żeby zarejestrować się jako bezrobotna musisz posiadać przynajmniej D-nummer.

Fakt... Nav nie szuka pracy ale jeśli tylko jesteś osobą zarejestrowaną możesz skorzystać z kursów a to zawsze jakiś sposób na początek w Norge.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 19  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Magdalena Nowakowska
(madelaine833)
Wiking
Dziękuję wszystkim za info....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
Sonia87 napisał:
Bez numeru nic nie załatwisz.
Kiedy ja zaraz po przyjeździe miałam nadzieje na bezproblemową rejestracje w NAVie szybko wyszłam z błędu. Żeby zarejestrować się jako bezrobotna musisz posiadać przynajmniej D-nummer.

Fakt... Nav nie szuka pracy ale jeśli tylko jesteś osobą zarejestrowaną możesz skorzystać z kursów a to zawsze jakiś sposób na początek w Norge.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

z kursów tylko jakich,bo jak na razie to ci co mieszkaja dosć długo mają trudności z dostaniem się na kursy...więc wątpie zeby ktoś co mieszka miesiąc dwa dostał od reki kursy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Sonia M
(Sonia87)
Wiking
oppland napisał:
z kursów tylko jakich,bo jak na razie to ci co mieszkaja dosć długo mają trudności z dostaniem się na kursy...więc wątpie zeby ktoś co mieszka miesiąc dwa dostał od reki kursy


Nie wiem skąd stwierdzasz powyższe, gdyż sama znam wiele przypadków, ( w tym ja) że nie ma żadnego problemu w dostaniu się na kurs z NAVu (mam na myśli Kvalifiserende og kompetansegivende kurs) Trzeba mieć jedynie minimum D-nummer i choćby minimalną znajomość języka, która pozwoli na uczestnictwo w kursie.
Ja ubiegałam się o kurs po 3 miesiącach od przyjazdu do Norge. Po miesiącu od skończenia pierwszego rozpoczęłam kolejny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Kamil Kurowski
(kamilpiotr) Online
Nowicjusz
dzięki!
Zgłoś wpis
29 Postów
Wiola M
(MyWayOfNorway)
Wiking
madelaine833 napisał:
Czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda z rejestracją w nav? Mieszkam w Norwegi od miesiąca i chciałabym się tam zarejestrować jako poszukująca pracy....czy muszę mieć jakieś pozwolenia meldunek itp? Proszę o poradę a nie kpiny. Z góry dziękuję.


Rejestracja w NAV krok po kroku mywayofnorway.blogspot.no/2013/04/rejest...ion-in-nav.html#more

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 18  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok