Chcialbym serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie w ramach klubu Polonia Christiana w Oslo. Tym razem zaproszonym gościem jest dziennikarz sledczy i autor ksiazek Wojciech Sumliński. Spotkanie odbędzie się

11 marca (niedziela) o godzinie 17:15 przy Akersveien 5 (kola katedry sw. Olafa) w Oslo.

Temat spotkania:


Wciąż czekamy na wolną Polskę


Gość spotkania przybliży odpowiedź na pytanie: kto tak naprawdę rządzi w III RP, jaki jest wpływ służb specjalnych na funkcjonowanie naszego państwa i czy w Polsce jest jeszcze miejsce na niezależne dziennikarstwo i prawdziwą wolność słowa.


Poniżej krótka notka biograficzna zaproszonego gościa:
Wojciech Sumliński - dziennikarz śledczy, absolwent psychologii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Pracował w Życiu, Gazecie Polskiej i Wprost. Autor licznych reportaży i programów w TVP: Oblicza prawdy o działalności SB i magazynu śledczego 30 minut. Autor m.in. książek Teresa Trawa Robot o tajnych operacjach specjalnych SB,  mocy Bezprawia oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym Focus, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego.

Na spotkaniu poruszona zostanie także tematyka najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego: „Z mocy Bezprawia, ktora bedzie mozna nabyc wraz z autografem autora.

Poniżej znajduje się kilka recenzji znanych publicystów:

„Z „mocy bezprawia – thriller, który napisało życie. Najnowsza książka znanego dziennikarza, to opowieść o samowoli polskich służb, podsłuchiwaniu przez nie dziennikarzy i dęciu sprawy rzekomego handlu aneksem do raportu WSI przez Sumlińskiego. Krótko mówiąc – ponury obraz recydywy najgorszych praktyk III RP – pod rządami Donalda Tuska i szefa ABW Krzysztofa Bondaryka.”
Piotr Gociek „Uważam Rze”

„Książka Wojtka Sumlińskiego, to po prostu dynamit. Jeden z najlepszych i najodważniejszych dziennikarzy śledczych opowiada nam o ukrytych mechanizmach władzy i prawdziwych korzeniach polskiego bogactwa. Cena, jaką za zdobycie tej wiedzy zapłacił, nie pozwala w jego relację wątpić”
Rafał A. Ziemkiewicz

„Jeśli powstanie kiedyś Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez III RP Wojciech Sumliński ma wszelkie dane być jednym z jego liderów. Zdrowo na to zasłużył, udowodniając, że dziennikarstwo śledcze jest we współczesnej Polsce najważniejszą, a zarazem najbardziej ryzykowną z medialnych specjalizacji”.
Marcin Wolski

Prosze o przesłanie informacji o spotkaniu swoim znajomym.

http://folk.uio.no/piotrs/bits/wojciech_sumlinski.pdf