Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zwolnienie lekarskie polskie w norwegii po operacj - Norwegia

Czytali temat:
mariusz bialaszewski Marcin Kowalski marek dynakowski Agnes Ana Bernard Kowalski Marcin D. Pawel :) DanielSzczecin D. (3479 niezalogowanych)
13 Posty
Wiking
Jestem po operacji w polsce. Pracuje na stale w norwegii. Przyjechalem na swieta 13 grudnia a operacje mialem 7 stycznia. Jak mi wylicza chorobowe? Za 4 ostatnie tygodnie? Jak nie robilem... czy za okres kiedy robilem? Co teraz zrobic najlepiej? Gdzie z tym zwolnieniem najpierw? Przez okres zwolnienia bede przebywalw polsce. Pomozcie jak zrobic to najlepiej..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
najlepiej to chyba kiedy zaczniemy dochodzić na jakiej podstawie zrobiono ci operację w Polsce
kto za nią zapłacił
domyślam się, że ubezpieczony tam nie jesteś
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
Zlamalem obojczyk w nowy rok. Mialwm druk e 106 wiec nie bylo problemu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
Dlatego prosze o pomoc gdzie sie udac, czy dokumenty wyslac czy dostarczyc osobiscie? 3 m-ce nie moge pracowac a zwolnienie dostalem na 1 miesiac i pozniej kontolna wizyta.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
Czy wystarczy wysłać przez ZUS druk E115 wraz z zwolnieniem i EGENERKLÆRING FOR UTENLANDSKE SYKMELDINGER ? Wymagaja oryginały czy kopie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 13  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Zwolnienie lekarskie wystawione przez lekarza w Polsce wysyła się do NAV Internasjonalt za pośrednictwem ZUS.
Należy dostarczyć oryginał zwolnienia lekarskiego oraz wypełniony druk "egenerklæring for utenlandske sykmeldinger" (jest wersja w języku polskim na stronie NAV). ZUS wypełni na podstawie zwolnienia druk E-115 oraz wyśle całość dokumentacji do NAV. Później należy monitorować sprawę, dzwoniąc do NAV lub pisząc, gdyż zdarza się, że na wypłatę sykepenger trzeba długo czekać.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
1 Post
Sławek G
(slawekg79)
Wiking
Witam, podepnę się pod temat. Sytuacja podobna, tzn. kontuzja w Polsce- zabieg- zwolnienie do zus/nav. Wczoraj dostałem korespondencje z nav. Jest tam napisane co mam robić ,czyli:
Du må:
1 sende oss skjemaet «Medisinsk vurdering etter åtte uker», se vedlegg
2 sende oss sykmelding fra legen din
3 sende oss egenerklæring eller del D av sykmeldingen
4 minne arbeidsgiver på å sende oss inntektsopplysninger
5 avklare skatteplikten for inneværende år
6 samarbeide med arbeidsgiver om å lage oppfølgingsplan
7 delta i dialogmøter med arbeidsgiver og NAV
8 ta imot tilbud om behandling, tilrettelegging og tiltak

1 Jak ma wyglądać wypełnienie formularza ''skjema for medisinsk vurdering etter 8 uker'' przez polskiego lekarza ?
Czy to potem tłumaczyć przysięgle ?
2 Przecież wysyłam zwolnienia na bieżąco przez ZUS
3 Chyba dotyczy norweskich zwolnień.
4 Pracodawca wyśle info o zarobkach do NAV.
5 Wysłać kopie karty podatkowej 2015 ?
6 ?
7 ?

Z góry dzięki za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok