Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Nauka w liceum. Prosze o pomoc !!! - Norwegia

Czytali temat:
(1231 niezalogowanych)
5 Postów
Bartosz Wójcik
(panczo94)
Wiking
Witam !
Mam taki problem. W Norwegii jestem od tygodnia i chiałbym sie zapisac do liceum, niestety dowiedziałem sie , że w rekrutacja juz dawno sie odbyla. Nie wiem co robic. Czy ktoś byl w podobnej sytuacji? Prosze o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Na pewno są licea gdzie znajdziesz miejsce. To tak jak w Polsce te lepsze są oblegane przez uczniów.
A ile masz lat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Bartosz Wójcik
(panczo94)
Wiking
mam 16 lat.
Tylko że nie wiem w jaki sposób trzeba ubiegac sie o miejsce w tej szkole
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Znaczy jesteś tu z rodzicami lub z innymi opiekunami i masz registreringsbevis lub inny dokument potwerdzający twój pobyt w Norwegi. W takim razie należy udac się do komuny i poprosic o rozowę z doradcą. On ci doradzi co powinieneś zrobic. Każda komuna ma swojego doradcę w takich sprawach. Skierują cię do odpowiedniej szkoły, która też zresztą posiada doradce. Oni wiedzą co kiedy i jak powinieneś zrbic. Na pewno zaczniesz od nauki języka o ile nie znasz norweskiego. (podałeś bardzo mało informacji o twojej sytuacji w Norwegi).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Bartosz Wójcik
(panczo94)
Wiking
Bardzo dziekuje a ten dokument mam w domu. Nauke norweskiego bede musiał zaczac od podstaw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Bardzo proszę. Do komuny powinieneś udac się jak najszybciej bo rok szkolny zaczyna się tu w sierpniu. Tak, że masz niewiele czasu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Bartosz Wójcik
(panczo94)
Wiking
No własnie moze w poniedziałek sie wybiorę. A którego dokładnie sie rok szkolny rozpoczyna?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Zaczyna się 18 sierpnia.
Każda komuna ma swoją stronę w internecie. Tam jest zakładka skole og utdanning i tam są przedstawione szkoły średnie w danej komunie. Przynajmniej u mnie tak jest. Wchodząc na stronę szkoły możesz dowiedziec się więcej. Z braku znajomości norweskiego możesz użyc tłumacza google. Nie tłumaczy dokładnie ale sens wyłapie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Fiona66)
Wiking
ankaper napisał:
Zaczyna się 18 sierpnia.
Każda komuna ma swoją stronę w internecie. Tam jest zakładka skole og utdanning i tam są przedstawione szkoły średnie w danej komunie. Przynajmniej u mnie tak jest. Wchodząc na stronę szkoły możesz dowiedziec się więcej. Z braku znajomości norweskiego możesz użyc tłumacza google. Nie tłumaczy dokładnie ale sens wyłapie.


W tym roku szkola stratuje 23 sierpnia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2840 Postów
iksiński igrek
(retier1)
Maniak
Fiona66 napisał:
ankaper napisał:
Zaczyna się 18 sierpnia.
Każda komuna ma swoją stronę w internecie. Tam jest zakładka skole og utdanning i tam są przedstawione szkoły średnie w danej komunie. Przynajmniej u mnie tak jest. Wchodząc na stronę szkoły możesz dowiedziec się więcej. Z braku znajomości norweskiego możesz użyc tłumacza google. Nie tłumaczy dokładnie ale sens wyłapie.


W tym roku szkola stratuje 23 sierpnia


I kto tam będzie się uczył Fiona,jeśli ich szkoła stratuje No chyba że wy,rodzice
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok