Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Przedszkole - barnehage - informacje dla rodzicow - Norwegia

Czytali temat:
legionista 1980 Karolina . Magdalena Stelmach Kaźmierczyk karolina treder (1193 niezalogowanych)
7 Postów
Izabela :-)
(Izulla)
Wiking
Witam wszystkich,
Obejrzalam filmik dotyczacy zasad przyjmowania dzieci do przedszkoli na stronce Moja Norwegia i kilka informacji nalezy sprostowac:
1. Termin skladania podan o miejsce w przedszkolu mija 1 marca. Ale gdyby zdarzylo sie np. ze rodzina zmienia miejsce zamieszkania a przedszkole zostalo juz wybrane, to w takim wypadku sklada sie kolejny formularz (oczywiscie nalezy wyslac nowy jak najszybciej z uprzednio wprowadzonymi zmianami).
2. Pedagogisk leder to nie szef. A i styrer (szef przedszkola) nie ma wiedzy czy sa w jego przedszkolu wolne miejsca, to bydel (gmina) przydziela dzieci do przedszkoli. Nie radze wiec odwiedzac przedszkoli i pytac, bo takiej wiedzy najzwyczajniej nie mamy
3. Dzieci powyzej 1-go roku zycia rozpoczynaja swoja "kariere" w przedszkolu (z tego co sie orientuje nowe rozporzadzenie weszlo w zycie calkiem niedawno). W moim przedszkolu najmlodszy maluch ma 1 roczek i 1 miesiac.
4. www.oslo.kommune.no to adres stronki na ktorej znajdziecie formularz zgloszeniowy, zakladka barn og unge po lewej stronie, i barnehager/-parker - søknadsskjema (formularz po norwesku).

Pozdrawiam serdecznie i prosze pisac w razie jakichkolwiek watpliwosci.
Izabela.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Dobrze, że chcesz pomóc, ale to co piszesz działa tam gdzie pracujesz. Tu gdzie ja mieszkam (oczywiście nie jest to Oslo ani inne duże miasto) wypełniłam formularz, który dostałam w przedszkolu, a po kilku dniach córka rozpoczęła karierę w przedszkolu. Formularz dostarczyłam do komuny. Myślę, że tu (w Norwegi) dużo zależy od ludzi, których spotykamy w urzędach i innych instytucjach. W każdej komunie są trochę inne sposoby prowadzenia spraw.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Izabela :-)
(Izulla)
Wiking
Tak, zgadza sie. Nie mam wiedzy jak to dziala w innych miastach czy miasteczkach. Info kieruje glownie do rodzicow mieszkajacych w Oslo.
Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok