Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

praca biurowa dla Polaków - Norwegia

Czytali temat:
Marzena D........a Eveline Cake Katarzyna Katarzyna Alicja Mielnik ryjuszek sandersowa Plastiche JoannaC Nicemarilyn bgierczak Katarzyna Kociszewska Natasha898 juliazielinska9999 j4zz (6898 niezalogowanych)
6 Postów
Magdalena R
(magdalen)
Wiking
Witam,
Jaka jest szansa dla Polaków na pracę biurową w Norwegii ? Czy doplomy szkół wyższych są uznawane? A może są możliwości zrobienia jakiś kursów. jeśli ktoś opanuje już w dobrym stopniu norweski?

Jeśli wiecie cos na ten temat, to proszę informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Cześć! Wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu!

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
247 Postów
Stały Bywalec
Z nostryfikacją dyplomów nie ma podobno problemów zwłaszcza że możesz dostać odpis po angielsku z dziekanatu, za jakieś niewielkie pieniadze, z pracą biurową o ile mi wiadomo jestak że norweski BIEGLE w mowie i piśmie zwłaszcza rozmowa przez tlf, oni uwielbiają na dystans załatwiać wszystko, są podobno jakieś szanse w policji ale warunek jw, plus kondycja i wiek, a jeśli szukasz informacji dokłaniejszych to polecam cierpliwie przelecieć wszystkie tematy na MN i znajdziesz dużo rad i dokłADNYCH INFORMACJI GDZIE , CO ,I JAK.
Pzdr.WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bumell)
Wiking
Kanakk widać z nie jednego pieca chleb już jadł tutaj.Dyplomy czy świadectwea ukończenia szkół (może nie wszystkich)jeśli ubiegasz się o pracę można zatwierdzić w norwegii,nie pamiętam teraz jak się nazywa ten urząd ale pózniej mogę podac namiar.LECZ!!! na szczeblu pracy w biurze mósisz umieć czytać i pisać w języku norweskim.Ewentualnie czasami b.dobry angielski może wystarczyć,ale b.dobry.Tzn język przedewszystkim.
Policja,służba celna jest dla polaków osiągalna,ale trzeba stanąć do rywalizacji np na egzaminie z przepisów prawa z norwegami.Polacy w tych dziedzinach jednak podczas rekrutacji mają ten plus ,że mówią dobrze w języku polskim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Ada xxx
(zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Wyjadacz
informatyk czy inzynier nie powinien miec problemow ze znalezieniem pracy z bieglym angielskim,ale wiadomo,ze czasy teraz takie,ze konkurencja duza,a wiec na pewno doswiadczenie,referencje itp beda tutaj odgrywaly bardzo wazna role...a moze powiedz magdalen w jakim zawodzie szukasz pracy,to bedzie mozna odpowiedziec konkretniej?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Magdalena R
(magdalen)
Wiking
Generalne jestem księgową, skończyłam ekonomie i podyplomowe studia z zakresu rachunkowości. Jeśli chodzi o Norwegię, to nie oczekuję żadnych cudów. W tej chwili angielskim posługuję się raczej dobrze, uczę się norweskiego i myślę, że za rok będę już mówiła-przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Doświadczenie mam niewieklie, bo tylko półtora roku pracy zawodowej w Polsce. I ogólnie rzecz biorąc zastanawiam się, czy czeka mnie w Norwegii sprzątanie domów, albo coś podobnego, czy są szanse, żeby się gdzieś załapać do biura- z czasem oczywiście.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
Jeżeli jesteś księgową to sprzątanie domów raczej Ci nie grozi, pod warunkiem że będziesz znać Norweski. Zawsze możesz zacząć od pośrednika. Zdobędziesz doświadczenie i poznasz przepisy obowiązujące tutaj.
Polskie księgowe są dość szybko rozchwytywane i cały czas jest zapotrzebowanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok