Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pomocy! voksenopplæring - Norwegia

Czytali temat:
Malgorzata Pietrucha (1549 niezalogowanych)
2 Posty
Bezimienny Lasak
(Hysteria)
Wiking
Mam 17lat i w czerwcu przeprowadzam sie do norwegi. I teraz pytanie: Wyczytalem ze najpierw idzie sie do szkoly voksenopplæring i nie wiem co mam zrobic aby zostac przyjetym, bo zapisy sa do marca wiec bardzo prosze o pomoc bo to dla mnie wazne.

Bede mieszkal w oslo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
No to trochę poczekasz bo są to szkoły od 25 roku życia. Ty się lapiesz so videregående czyli do szkoły średniej gdzie chodza ludzie zazwyczaj od 16 r z
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Bezimienny Lasak
(Hysteria)
Wiking
czyli dostane tam skierowanie od kommune odrazu jak tam pojde z odpowiednimi dokumentami i pozwoleniem na pobyt?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
510 Postów
Iska |
(iglaczek)
Wyjadacz
Komuna nie ma nic do tego musisz aplikować do szkoły na dany kierunek. Z tego co widzę interesuje cię voksne opplæring wiec to tak jakby technikum z zawodem Wiec wychodzi to tak jakby 2 lata nauki 2 lata læringu. .. a co do aplikowania do szkoły nie znam się dokładnie ale możliwe mogą być też egzaminy na znajomość języka. .. choć to nie koniecznie bo np mój mąż załatwiał technikum w wieku 18 lat i obyło się bez tego a dopiero przyjechał tu wtedy wiec był bez języka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok