Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Studia w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Ewelina M John Boro jaroslaw lowicki Ilona_Baczewska (1472 niezalogowanych)
2 Posty
swenek ops
(swenek)
Wiking
Witajcie. Chce się co nieco doinformować, bo niestety nie mam możliwosci inaczej niż przez forum. W 2015 będę zdawał maturę i zastanawiam sie jakie mam szanse się po niej dostać na studia w Norwegii i czy to w ogóle jest możliwe? Nie wiem nawet czy "system" jest podobny tzn. czy ten nasze nowe matury jakoś przystają do ich systemu kwalifikującego na studia? Mam trochę rodziny w Norwegii, znam trochę język mówiony (słabo z pisanym). No i zacząłem się już oczywiscie uczyć języka w szkole językowej, mam nadzieję, że niespełna rok wystarczy aby go doszlifować. I jeszcze jedno - czy znacie może jakies portale z materiałami do nauki norweskiego, coś podobnego do tego http://zdasz.to/o-serwisie tylko że po norwesku oczywiście? Domyślam się, że lepiej korzystać ze źródłowych materiałów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
gorąco polecam tego linka
masz tam języki polski i norweski a jednocześnie zaznacz przy odtwarzaczu na dole po prawo
aby ci napisy się pojawiały
idealny sposób do osłuchania się i nauki języka
można zatrzymywać, cofać itp
pamiętaj o napisach
tv.nrk.no/serie/kampen-for-tilvaerelsen/...1/sesong-1/episode-1
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok