Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Studia medyczne w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Anglia KoŁ Dorota Dotty Natalia Piankowska boj fra oszlo Alex5 waldemar999 Rafal Bednarski lukimtb Julia010 Powertemp (13891 niezalogowanych)
1 Post
Natalia ES
(natala1900)
Wiking
Witam ,

Mam kilka pytań i niewiadomych odnosnie studiowania w Norwegii , mam nadzieje ,ze ktoś mily pomoze mi.
Planuje isc na studia dentystyczne. w Polsce istnieja punkty,progi itd z matury na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii ( czasem fizyki lub matematyki).Chciałam sie dowiedziec czy w Norwegii rowniez sa wymagania dotyczace zdawanych przedmiotów na maturze, jezeli tak czy pozniej istnieja jakies progi, wymagania odnosnie minimalnych wyników z tych matur do podjecia studiów dentystycznych?

Odnosnie kursów jezykowych i innych wymogów dotyczacych podjecia studiów jestem mniej wiecej poinformowana .

Z góry dziekuje za odpowiedzi i pomoc

pozdrawiam ))))
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Podjecie studiow, kopie i tlulmaczenia swiadectw: mateurlane i dojrzalosci (kopie potwierdzone notarialnie), ksero paszportu, certyfikaty jezykowe:
- jez. norweski - bergenstes, høynivå, albo roczny kurs NOMS
- jezyk angielski, certyfikaty: FCE, Teofl, CAE, albo min 7 lat nauki jez. angielksiego w szkolach podstawowych i sredniej, matura rozszerzona z jez. angielskiego.

Nalezy udowodnic, ze mozesz utrzymac sie na studiach: 98 tys koron na koncie (na kazdy rok nauki) praca na pol etatu, rodzice/parter/maz/zona - dowolne wybrac. Ewentualnie starac sie o stypenendium.

Na studia aplikuje sie poprzez strone www.samordnaopptak.no/info/ tam mozna znalezc wiecej potrzebych informacji oraz na stronach uczelni wyzszych tj. uniwersyetety w Oslo i Bergen.

Panie Mateuszu, przepraszam za maszynowy belkot.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok