Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

szukam dobrego kursu norweskiego - Norwegia

Czytali temat:
Piotrek Cz.... Agata Dymna Agnieszka Kubczyk Marian Koniuszko Barbara Stachurska Tomasz Wicik Roman Tomaszewski Mateusz Reschke Grzegorz K Jakubszostak Kamia . (5296 niezalogowanych)
39 Postów

()
Nowicjusz
szukam namiarów na dobry kurs norweskiego - intensywny, dzienny. Jeśli macie jakieś namiary, to proszę o pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
"dobry" ilu kursantów tyle opinii, duzo moich znajomych ( ja nie) chodziło i chodzi na kurs na Rosenhof i bardzo sa zadowoleni.
www.utdanningsetaten.oslo.kommune.no/om_...icle34590-10186.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2387 Postów
Sethur Asher
(Sethur)
Maniak
Jezeli nie pracujesz to zpytaj w NAV, bycmoze przysluguje ci jakas mozliwosc ksztalcenia. Jezeli faktycznie zalezy Ci na szybkiej i intensywnej nauce, to potwierdzam, w Rosenhoff sie nauczysz! To chyba najlepszy kurs w Oslo na dzisiaj.
Staraj sie unikac kursow prowadzonych przez polakow w polskich grupach. Te zazwyczaj szybko przybieraja forme poradni lub kolek wymiany doswiadczen;-( ...Taak z doswiadczenia . Szukaj grup mieszanych ... wtedy nie masz wyjscia - musisz sie porozumiec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
1.Wszyskie kursy sa dobre i tylko czasami zdarzaja sie lepsze.
2.Tez z doswiadczenia-kurs napewno nie zastapi nauki samodzielnej w domu chodzby byl hiper super dobry.
3.Norweskie szkoly oferuja kursy nauki jezyka z lektorem(nauczycielem) ktory zna ewentualnie angielski aby wytlumaczyc cokolwiek-wiec co w przypadku braku znajomosci jezyka innego niz polski?
Kolega chodzil do w/w szkoly i zrezygnowal ze wzgledu na zbyt duze tempo ale tez slyszalem pochlebne opinie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
krolestwo za konia napisał:
1.Wszyskie kursy sa dobre i tylko czasami zdarzaja sie lepsze.
2.Tez z doswiadczenia-kurs napewno nie zastapi nauki samodzielnej w domu chodzby byl hiper super dobry.
3.Norweskie szkoly oferuja kursy nauki jezyka z lektorem(nauczycielem) ktory zna ewentualnie angielski aby wytlumaczyc cokolwiek-wiec co w przypadku braku znajomosci jezyka innego niz polski?
Kolega chodzil do w/w szkoly i zrezygnowal ze wzgledu na zbyt duze tempo ale tez slyszalem pochlebne opinie.


Co do punktu "3", to każdy lingwista powie, ze to bardzo dobrze. Moj syn jak poszedł do szkoły to tez jego nauczyciel po polsku mu niczego nie tłumaczył
Za czasów, kiedy ja uczyłam angielskiego, to na poczatku tej drogi nigdy nie mówiłam do młodziezy po polsku, dopiero jak juz w miare swobodnie sie potrafili porozumiec i wypowiedziec, to było tłumaczenie czemu tu jest taka koncówka , a czemu tu tak albo siak. Gramatyke na podstawowym poziomie mozna pojąc bez tłumaczenia, wystaczy duzo przykładów. I wystarczy dobry nauczyciel.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
Zgadzam sie z Hilton! Gdybym nie byla w stanie porozumiec sie w Norwegii po angielsku, to mysle, ze w jakims stopniu umialabym sie juz dogadac po norwesku. Nie mialabym wyjscia. A tak ani be ani me. Moja kolezanka jakis miesiac temu zaczela kurs w Rosenhof. Bardzo przezywala, ze zna tylko polski i nie da sobie rady. A dzis jest calkiem zadowolona. Jakies zdania jej wychodza, male konwersacje z kolegami z klasy. Ale trzeba byc systematycznym w nauce jezyka (znam dziewczyne, ktora w rok nauczyla sie biegle norweskiego, ale nie pracowala, tylko dnie i noce zakuwala). Inaczej nawet najlepszy kurs nie pomoze.
A co do Rosenhof, to mija 4 miesiac jak czekam na wolne miejsce.
LilaW to jest link na strone:
www.rosenhof.oslovo.no/
Trzeba jechac na Helsfyr, tam mozna sie zapisac.
Powodzenia!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(krolestwo za konia)
Wiking
Hilton napisał:
krolestwo za konia napisał:
1.Wszyskie kursy sa dobre i tylko czasami zdarzaja sie lepsze.
2.Tez z doswiadczenia-kurs napewno nie zastapi nauki samodzielnej w domu chodzby byl hiper super dobry.
3.Norweskie szkoly oferuja kursy nauki jezyka z lektorem(nauczycielem) ktory zna ewentualnie angielski aby wytlumaczyc cokolwiek-wiec co w przypadku braku znajomosci jezyka innego niz polski?
Kolega chodzil do w/w szkoly i zrezygnowal ze wzgledu na zbyt duze tempo ale tez slyszalem pochlebne opinie.


Co do punktu "3", to każdy lingwista powie, ze to bardzo dobrze. Moj syn jak poszedł do szkoły to tez jego nauczyciel po polsku mu niczego nie tłumaczył
Za czasów, kiedy ja uczyłam angielskiego, to na poczatku tej drogi nigdy nie mówiłam do młodziezy po polsku, dopiero jak juz w miare swobodnie sie potrafili porozumiec i wypowiedziec, to było tłumaczenie czemu tu jest taka koncówka , a czemu tu tak albo siak. Gramatyke na podstawowym poziomie mozna pojąc bez tłumaczenia, wystaczy duzo przykładów. I wystarczy dobry nauczyciel.

Dlatego ten punkt pojawil sie jako 3 dopiero. Hiltonko Twoj syn ma czas a ja musze pisac dzisiaj wmiare poprawnie i mam pomarszczony mozg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
krolestwo za konia napisał:
i mam pomarszczony mozg
I bardzo dobrze ,że jest ON pomarszczony...!!! .
Im Zwoje bardziej pogmatwane ...tym bardziej LOGICZNIE MYŚLIMY...!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
gabriel napisał:
krolestwo za konia napisał:
i mam pomarszczony mozg
I bardzo dobrze ,że jest ON pomarszczony...!!! .
Im Zwoje bardziej pogmatwane ...tym bardziej LOGICZNIE MYŚLIMY...!!!


Nie do konca jest to prawda

KzK, jesli chciałes zaznaczyc swój sędziwy wiek , to prosze bardzo - ciekawostka z dziedziny neurologii : "mózg nie przestaje się kształtować w momencie osiągnięcia dojrzałości, ale rozwija się aż do 50 roku życia. Ostateczne ukształtowanie się szarej istoty mózgu, a zarazem okres, w którym jest ona najbardziej efektywna, ma miejsce w czasie osiągnięcia dojrzałości płciowej, okazało się jednak, że biała istota mózgu, która jest odpowiedzialna za wysyałnie sygnałów z jednej części mózgu do drugiej, rozwija się do około 48 roku życia. "

I jezczse tkaa cikeawotska: Zdognie z baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dangeo solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.

Udało sie przeczytac?

( na podstawie artykułu z neurologii)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
Hilton napisał:
gabriel napisał:
krolestwo za konia napisał:
i mam pomarszczony mozg
I bardzo dobrze ,że jest ON pomarszczony...!!! .
Im Zwoje bardziej pogmatwane ...tym bardziej LOGICZNIE MYŚLIMY...!!!


Nie do konca jest to prawda

KzK, jesli chciałes zaznaczyc swój sędziwy wiek , to prosze bardzo - ciekawostka z dziedziny neurologii : "mózg nie przestaje się kształtować w momencie osiągnięcia dojrzałości, ale rozwija się aż do 50 roku życia. Ostateczne ukształtowanie się szarej istoty mózgu, a zarazem okres, w którym jest ona najbardziej efektywna, ma miejsce w czasie osiągnięcia dojrzałości płciowej, okazało się jednak, że biała istota mózgu, która jest odpowiedzialna za wysyałnie sygnałów z jednej części mózgu do drugiej, rozwija się do około 48 roku życia. "

I jezczse tkaa cikeawotska: Zdognie z baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dangeo solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.

Udało sie przeczytac?

( na podstawie artykułu z neurologii)




No właśnie udało sie i to płynnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok