Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(5794 niezalogowanych)
28 Postów

(PatrycjaBrzeska)
Wiking
Karol.Ky napisał:
Hvordan kan jeg hjelpe deg? Snakker du litt norsk?


jaaa litt
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Nietylko ze pije za swoje ale jak ktos malo wypil to wspomagam jego etanolizacje dolewajac wysmienitej wodki Russkij Standard Platinum lub Imperia. Czasem mam rowniez inny pomysl na wodke weekendu

Druga lekcja "Å finne Marcus" czyli znalezc Marcusa:

Jak nie wiesz gdzie jest to mowisz: "Halla, hvor i faens verden er Marcus, jeg skal hente han og jeg orker ikke stå her lenge." A wypowiadasz to tak "Halla, kur i faaaens werden ar Marcus, æ (aa ewentualnie jaj) ska hente han og æ (aa ewentualnie jaj) orkar ikke sto har lenge".

A jesli jestes w bardziej spokojnym nastroju "Hei, kan dere kjapt hente Marcus jeg skal ta med han hjem" wymawiasz "Hej, kan dere sjapt hente Marcus (jaj lub aa) ska ta med han jem"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Kuba Rzetelny
(rzetelnykuba)
Wiking
Bare husk å holde deg til en dialekt !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Nei ass norsk er best når man blander alle dialekter i hop. Det funker fett i Grenland, Oslo og hele Østlandet egentlig. Her har folka brakt inn sine dialekter fra hele Norge. Holder å skrive bokmål, snakke kan man som man vil med mindre man skal presentere noe på nyhetene eller holde politisk tale.

Hvis du vil høre noe morsomt hør på Vinje dialekta til og med norske er ikke sikre på hva folk egentlig sier i den dialekten
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów

(PatrycjaBrzeska)
Wiking
Karol.Ky napisał:
PatrycjaBrzeska napisał:
999 napisał:
oj to daleko od mojego miejsca zamieszkania.




Eee jak zawszę wszyscy daleko mieszkają hehe ja mam tu koleżanki ale nie mają czasu .. a z tego co widziałam z internetu nie wiele mogę się nauczyć...


nocnasowa.pl/ To jest bardzo fajne. Jak chcesz moge Ci wyslac proste rozmowki w mp3. W poczatkowej fazie sa bardzo pomocne, same podstawy: przywitania itp.



zalogowałam sie na tej stronie a nie wiem co i jak nie chcę mi wejść...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów

(PatrycjaBrzeska)
Wiking
Imperator1988 napisał:
Nietylko ze pije za swoje ale jak ktos malo wypil to wspomagam jego etanolizacje dolewajac wysmienitej wodki Russkij Standard Platinum lub Imperia. Czasem mam rowniez inny pomysl na wodke weekendu

Druga lekcja "Å finne Marcus" czyli znalezc Marcusa:

Jak nie wiesz gdzie jest to mowisz: "Halla, hvor i faens verden er Marcus, jeg skal hente han og jeg orker ikke stå her lenge." A wypowiadasz to tak "Halla, kur i faaaens werden ar Marcus, æ (aa ewentualnie jaj) ska hente han og æ (aa ewentualnie jaj) orkar ikke sto har lenge".

A jesli jestes w bardziej spokojnym nastroju "Hei, kan dere kjapt hente Marcus jeg skal ta med han hjem" wymawiasz "Hej, kan dere sjapt hente Marcus (jaj lub aa) ska ta med han jem"



No teraz to go znajdę Jakoś hehe będę z kartką chodziła
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów

(PatrycjaBrzeska)
Wiking
Imperator1988 napisał:
Nei ass norsk er best når man blander alle dialekter i hop. Det funker fett i Grenland, Oslo og hele Østlandet egentlig. Her har folka brakt inn sine dialekter fra hele Norge. Holder å skrive bokmål, snakke kan man som man vil med mindre man skal presentere noe på nyhetene eller holde politisk tale.

Hvis du vil høre noe morsomt hør på Vinje dialekta til og med norske er ikke sikre på hva folk egentlig sier i den dialekten



Nie rozumiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
PatrycjaBrzeska napisał:
nie chcę mi wejść...
niech Cię popieści
to się zmieści
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów

(PatrycjaBrzeska)
Wiking
jasta102 napisał:
PatrycjaBrzeska napisał:
nie chcę mi wejść...
niech Cię popieści
to się zmieści



heheh taaa , taa ale masz mysli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
84 Posty

(pogodny)
Początkujący
szkoda ze nie z Oslo jestes
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok