Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Metoda nauki norweskiego - Norwegia

Czytali temat:
Agata Dymna (2339 niezalogowanych)
1 Post

()
Wiking
Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną jakąś dobrą metodą nauki norweskiego? Zaznaczam, że nie mam obecnie zbyt wiele okazji do praktycznego używania tego języka i nie mogę pójśc na kurs. Muszę to zrobić sama w domu. Trochę brak mi motywacji. Chętnie wysłuchałabym/przeczytała dobre rady kogoś, kto tego dokonał w miarę sam. Jestem z tym językiem już osłuchana, mówię też po angielsku w miarę dobrze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
56 Postów
JOANNA BEKKEVOLD
(PATRIOTKA)
Nowicjusz
czytaj ksiazeczki dla dzieci i ogladaj norweskie filmy,to duzo daje. Ja zaczynalam od pisania i tlumaczenia sobie listow od kolezanek z Norwegii(caly czas ze slownikiem w reku) Potem mialam praktyke w rodzinie norweskiej,gdzie musialam sobie radzic i to jest najlepsze-praktyka Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Dzięki za pomoc. Wiem, że bez praktyki ani rusz. Masz rację z tymi książeczkami. Mój synek poszedł do szkoły w sierpniu i od tamtego czasu jestem zmuszona odrabiać z nim zadania domowe. Rzeczywiście nauczyłam się z tych książeczek paru rzeczy, których w sumie nie byłabym w stanie znaleźć w książkach do nauki norweskiego dla dorosłych. W gruncie rzeczy muszę przyznać, że chyba brak konkretnej motywacji jest w tym momencie moim największym problemem, niestety.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(klaudia_39)
Wiking
Ja korzystam z kursu ESKK.Sprawdza sie w praktyce...bynajmniej u mnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(klaudia_39)
Wiking
Dobrze jest korzystac z jakiegos urzadzonka typu mp3 lub Ipod...i sluchac,sluchac,sluchac nagran i probowac mowic sobie pod nosem w trakcie np.sprzatania itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
Dzięki za dobre rady, a co zrobić, jak motywacji brak?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(giovi2)
Wiking
AniaRNorway napisał:
Dzięki za dobre rady, a co zrobić, jak motywacji brak?

Poszukac motywacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(AniaRNorway)
Wiking
więc od pierwszego stycznia postanawiam............................
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
Ja postawiłem na mp3, słucham sobie w pracy i w czasie dojazdów.
Czasem zbierze się tego razem 10-11 godzin słuchania jeśli dojazd był ciężki więc zrobiłem mix z ulubionymi przebojami.
Na mnie to działa, jednak zostaje problem czytania, tu motywacja musi być.
Próbowałem w autobusie, ale to zazwyczaj kończyło się drzemką
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(klaudia_39)
Wiking
Jesli chodzi o czytanie i pisanie to ja musialam sie zwyczajnie zmuszac....Wyznaczac sobie czas...i od do...czytac i przepisywac.Glownie skupialam sie na przepisywaniu tekstow...wzrokowcem jestem i wtedy podwojnie zapamietuje .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok