Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
(3221 niezalogowanych)
16 Postów

(Bogdanek14)
Wiking
Jakie masz wyksztalcenie? Ja po szesciu miesiacach nauczylem sie greckiego, nie znajac slowa tak lub nie. W Norwegii po kilku miesiacach angielskiego przeszedlem na norweski. Uczylem sie sam, nikt mi nie pomogl. Nie chce byc absolutnie zarozumialy, przemadrzaly. Za kurs zaplacisz kupe pieniedzy i wyladujesz w grupie, ktora nawet nie umie pisac. Z Erytrei, Somalii i innych krajow nekanych wojnami, teraz z Syrii.
Bogdan
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty

(kaska22)
Wiking
studiowalam w Polsce ekonomie, moze masz racje bede probowac dzieki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Paulina Surowiec
(Pola35)
Wiking
Niekoniecznie. Poszlam do Alfaskolen tez nic praktycznie nie umiejac jedynie podstawowe zwroty. I tez na poczatku balam sie ze nie bede rozumiec, bo faktycznie na lekcjach uzywa sie tylko norweskiego. Ale w grupie zawsze znajdzie sie jakis polak albo nawet kilku, a w ostatecznosci nauczyciel wytlumaczy po angielsku. Po za tym uzywaja ksiazki På Vei do ktorej jest slownik. Naprawde nie jest taki wilk straszny jak go maluja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Paulina Surowiec
(Pola35)
Wiking
Bogdan, Gratulacje. Zdolniacha. Szybkosc nauki jezykow, nie idzie w parze z wyksztalceniem. Znam paru Mgr-ow ktorzy slowa z zadnym innym jezyku nie potrafia wymowic oprocz ojczystego, a znam tez pare osob tylko po szkole sredniej ktorzy mowia biegle w przynajmniej 2.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
-
korzystają z pa vei sam chodzę i jestem bardzo zadowolony, polska nauczycielka bardzo dobrze wszystko tłumaczy, grupy 8 - 12 osób
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(Bogdanek14)
Wiking
Nie twierdze, ze wyksztalcenie jest wyznacznikiem inteligencji. Ludzie z podstawowym wyksztalceniem trzepia polska gielda. Chodzilo mi o zwykla znajomosc gramatyki jezyka polskiego. Jesli ktos nie wie co to jest rzeczownik, co czasownik, co orzeczenie a co podmiot, to d..pa. tego ucza w podstawowce, w kazdym razie uczyli. To pomaga w nauce innego jezyka. Powtorze, nie jestem absolutnie zarozumialy. Znajomosc gramatyki jednego jezyka pozwala zrozumiec zasady innego. Tylko tyle.
Bogdan
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(Bogdanek14)
Wiking
På vei to dobry podrecznik, jest ksiazka, jest zeszyt do cwiczen i slownik polski do wyrazen uzywanych w ksiazce. Wydawnictwo Cappelen. Kosztuje w okolicach kilkuset koron, slownik polsko-norweski 500 koron w norweskiej ksiegarni.
Bogdan
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Paulina Surowiec
(Pola35)
Wiking
Przepraszam jesli urazilam! Wiekszych problemow z nauka jezykow nie mam, ale niestety potrzebuje lektora, ktory nieraz stanie nade mna i 5 razy powtorzy co powiedzial. Mam skopany sluch fonemowy, co utrudnia mi troche nauke. Po polsku tez czasem nie slysze Wiec wiem, z wlasnego przykladu ze czasem naprawde dobre checi a jeszcze wieksza motywacja nie wystarczaja. Ale zgadzam sie jezeli ktos ma problem i nie opanowal zasad w jezyku ojczystym, to nie ma co sie pchac w swiat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
Antoni Perez
(PeReZ)
Stały Bywalec
Kilkuset to rozbieżność od 200 do 900...
podrecznik 305
słownik 225
www.kelkoo.no dobra strona do szukania najlepszych ofert.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów

(Bogdanek14)
Wiking
ja mam skopany sluch, jak to nazwalas. Laryngolog pytal w jakiej fabryce pracowalem i jakie bylo natezenie halasu. Otoz nic. Nie zdarzylo mi sie. Moze wiek powoli. Slysze swietnie, ale zlewa mi sie w jedno. mam nawet zalatwiony aparat sluchowy refundowany przez NAV, ktorego nie uzywam, dopoki ktos mowi normalnie. Szeptu juz nie slysze, sorry. A tak bym chcial
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok