Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Johannes Learingssenter Stavanger - pare pytan - Norwegia

Czytali temat:
Anna Polanska-Paulovits Piterok W. (1277 niezalogowanych)
3 Posty
Jakub Wanczyk
(Kuba94)
Wiking
Witam,

Mam kilka pytan dotyczacych Johannes Learingssenter w Stavanger. A mianowicie czy ktos z Was mial stycznosc z ta szkola? Czy naprawde jest tak dobra jak mowia ludzie? Jak wyglada nauka? I jakie sa koszty czesnego itd.?
Z gory dziekuje za odpowiedzi,
Kuba
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty

(AdrianL)
Nowicjusz
Szkola jest dobra,ale droga, ja polecam nauke prywatnie, bo w miesiac sie nauczysz w miare ok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
helest ST
(helest)
Wiking
Hej, właśnie ukończyłam pierwszy poziom norweskiego w Johanes. Szczerze mówiąc, spodziewałam się czegoś lepszego. Chodziłam na intensywny kurs, który trwa ok. 2 miesięcy. Mieliśmy zajęcia 4 razy w tygodniu: od 08:30 do 11:45 z 15-minutową przerwą. Środy wolne.

Koszt kursu to 7000 NOK. Teoretycznie można zapłacić na 2 raty. Ale faktura za kurs przyszła pod koniec zajęć.

Kaucja zwrotna w bibliotece wynosi 500 NOK. Dostaliśmy podręcznik, słownik i płytkę CD. Ćwiczenia trzeba dokupić samemu (ok.200-300 NOK).

Jeśli chodzi o moje zdanie, to nie warto jest chodzić na taki kurs na poziom A1-A2. Ponieważ podstaw można z łatwością nauczyć się samodzielnie. I dopiero potem pójść na kurs. Takie jest moje zadanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(Svane)
Wiking
Moje zdnie jest takie ze jak sie ktos od podstaw nie nauczy porzadnie to potem caly czas kuleje jezykowo, wiem co mowie bo sama ucze norweskiego i mam duze doswiadczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
helest ST
(helest)
Wiking
Zgadzam się z Svane, że na początku warto jest posiedzieć trochę w książkach i postudiować kwestie gramatyczne. Ponieważ w trakcie uczenia się od innych można wykształcić niewłaściwe pojmowanie niektórych aspektów, co później trudno będzie zmienić.

Ale sporo też zależy od tego po co jest Ci potrzebny język. Najważniejszą funkcją jest komunikacja. i to można osiągnąć ze znajomością dwóch-trzech tysięcy najczęściej używanych słów. Natomiast, jeśli zamierzamy w przyszłości pisać wypracowania po norwesku, to warto zacząć od głębszego studiowania tematu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok