Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

nauka w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
robert zielinski (1027 niezalogowanych)
6 Postów
robert zielinski
(gumis77)
Wiking
Hey Jestem w tym kraju od roku i zamierzam sciagnac tu swoja rodzine Corka ma 7 lat i od tego roku chce aby zaczela nauke w szkole w norwegii ale mam kilka pytan Jakie papiery sa potrzebne od kiedy zaczyna sie rok szkolny itd z tym zwiazane
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
47 Postów

(Trollica)
Nowicjusz
Witaj najpierw musicie miec pozwolenie na pobyt z policji. Do zapisania moich dzieci do szkoły potrzebny był numer personalny, fødselsnummer, dziecka. Nic więcej Pani Dyrektor nie chciała. Nie wiem w jakim mieście mieszkasz bo w zależności od regionu mogą Twoje dziecko dać do klasy przejściowej w której będzie się uczyć norweskiego i pozniej juz do zwyklej klasy. W Haugesundzie, gdzie mieszkam dzieci idą najpierw do Kulturskole, to szkoła językowa do ktorej chodzą koło roku, czasem wcześniej w zależności jak szybko opanuje język. Pózniej raz w tygodniu chodzą do szkoly własciwej aby przejście z jednej szkoly do drugiej nie było zbyt duzym obciązeniem dla dziecka i mogło powoli adaptować się w nowym srodowisku. Rok szkolny zaczyna się w połowie sierpnia. Piszę jedynie na podstawie swoich doświadczen. Być może inne szkoly wymagają jeszcze innych dokumentow więc, prosze, nie traktuj moich slow jako oczywistą oczywistość, ponieważ jak wzesniej pisalam kazdy region moze miec inne wymagania. Duzo serdecznosci zycze i jak najszybszego połaczenia z Rodzinką
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
gumis77 napisał:
... chce aby zaczela nauke w szkole w norwegii ...
... Jakie papiery sa potrzebne
...od kiedy zaczyna sie rok szkolny
...itd z tym zwiazane

- Jaki ty jesteś wspaniałomyślny , chcesz by zaczęła ... no Proszę proszę ... / a Ja durny zawsze myślałem iż Dziecko to jednak MUSI chodzić do szkoły , tym bardziej w Tym wieku / .
---
- Z papierów ... to najlepszy , jest ten najdroższy ...mięciutki i pachnący i na rolce , jest dwa razy tyle co na zwykłym ...
---
W Norge Rok Szkolny Już Się Zaczął ... !!! .
OD PIERWSZEGO CZERWCA , dokładnie w DZIEŃ DZIECKA ...!!! .
---
I
Ty
Debilu
- Jesteś rok czasu w Norge ... !!! mając Szkolne dziecko , zadajesz takie Pytania !?.
---
Proponuję jednak Dziecko zostawić w Polsce ... ponieważ Tu w Norge , Raz Dwa się wami zainteresuje >BV< i już będziesz zadawał Inne pytania , pewnie jednak również głupie , typu Jaki jest Nr telefonu do detektywa Rudkowskiego bo słyszałeś , że On pomaga odzyskać zabrane dziecko !!! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Margaret1975)
Stały Bywalec
hej, ja mieszkam w okolicach Oslo. dokladnie Ås komunne i ...nie mialam zadnych problemow z zapisaniem dzieci.


poszlam do szkoly i w sekratariacie dali mi wniosek. wypelnilam dane dziecka. a ze nie mieli numerow personalnych i pozwolenia to rubryke dalam pusta.


pytaja sie tylko twoj nr tel i pracy.
A najwazniejsza dla nich byla karta szczepien z Polski.
tylko tyle.


zapytano o nuery personalne uuuuuu po 2 latach .
dzieci poszly do szkoly w sierpniu a otrzymaly pobyt dopiero pod koniec lutego. nikt sie nie czepial. wszystko normalne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok