Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Dojazd na kurs Norweskiego z Horten do Dramen - Norwegia

Czytali temat:
Maciej Tkaczyk Official konto Używane :) (1329 niezalogowanych)
7 Postów

(Kaja77)
Wiking
Witam
Od 1 marca organizowany jest kurs w Dramen jeszcze sa wolne miejsca na kurs.Zainteresowanym moge wyslac wszelkie dokumenty na ten kurs.
Kurs prowadzony jest przez Polska Pania ktora w Norwegi jest tlumaczem.
Kurs trwa 3.5 mc i koszt to 2000kr miesiecznie.
Ja bede dojezdzala do Dramen z Horten czy jest ktos chetny ?mam w aucie 3 miejsca.
Zawsze to taniej wyjdzie nam paliwo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Kaja77)
Wiking
Zapomnialam dodac .kurs bedzxie 2 razy w tygodniu tj we wtorki i czwartki od godz 18.30 do 21.czyli 3 godz lekcyjne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
no dojazd do Drammen to sporo kosztuje z Horten 100km w dwie strony bramki 60kr plus 2 tyś nok za 24h lekcyjne drogo nie lepiej do Tonsberg do szkoły na kurs wieczorowy???

www.voksenopplaringen.no/cms/skole/vopl/cms.nsf/$all/34B8F0CFA73DB680C125770E002DB2C5
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
W Horten również są kursy, więc nie wiem po co gdziekolwiek jeździć.


webfronter.com/vestfold/horten_norskkurs_voksenopplaering/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Kaja77)
Wiking
Zgadza sie wiem ze to drogo dlatego tez szukam 3-4 osob na zrzute jak nie to sama bede jezdzila.Wiem ze w Tønsberg sa ale mi zalezalo na tym aby to byla Polka a z tego co wiem w Tønsberg prowadzi po Norwesku a ja wole aby byla to Polka.Zawsze to lepiej z komunikacja,zrozumieniem,wytlumaczeniem bynajmniej dla mnie.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
To na prawde nie ma znaczenia kto prowadzi kurs, czy Polak czy Norweg.
To czy nauczysz sie dobrze norweskiego zalezy glownie od ciebie i od tego ile godzin bedziesz poswiecac na to w domu. Kurs to tylko podstawa.
Poza tym jak na kursie beda ludzie z innych krajowi, a nie tylko Polacy, to instruktor bedzie sie wzbranial od mowienia i tlumaczenia po polsku. W koncu zrozumiec musza wszyscy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Jeszcze jedno małe ...coś tam...
Czas jaki będziesz przeznaczać na same dojazdy tam i z powrotem / podobno to 200km/ lepiej i efektywniej jest przeznaczyć na doskonalenie języka w domu .
Natomiast zaoszczędzone pieniądze , za paliwo i bramki przeznaczyć na dodatkowe godziny nauki na miejscu...
---
Tak jak pisze ..."Elise" ... sam kurs , to tylko pobieżna pomoc i nie ważne czy to jest Polak czy Chińczyk lub Norweg ...
---
Wiem co mówię bo byłem na kursach gdzie lektor był Polakiem i na innym gdzie był Norwegiem ...
A też myślałem iż z polakiem będzie mi łatwiej ...
Owszem , było bo po zajęciach mogłem sobie po polsku poklachać i tyla tego dobrego .
---
Teraz w necie jest tyle różnych pomocy do nauki Norge ,że głowa boli ...
Ba można sobie nawet zainstalować Interaktywną naukę ze sprawdzaniem poprawnej wymowy i pisowni ....
---
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Proszę bardzo ...TU MASZ odpowiednie strony ... do wyboru i koloru ... :
---
Snarveier til noen pedagogiske norsk program:

Cappelens ABC- abc.cappelen.no/index.html
Praktisk norsk - praktisknorsk.cappelen.no/index.html
På vei - www.pavei.cappelen.no/
Stein på stein - www.steinpastein.cappelen.no/
Her på berget - herpaberget.cappelendamm.no/
Dammskolen - www.dammskolen.no/grunnskole/norsk
Intro - introbokmal.cappelen.no/
Ordbok Lexin - decentius.hit.uib.no/lexin.html
Migranorsk logg inn - web1.norskinteraktiv.no/Login/Bod%C3%B8/login.aspx
Oppslagsverk- www.caplex.no/
Norsk grskole nivå - www.mintime.no/index_norsk.html
Norsk, grammatikk ++ - www.norsksidene.no/
Norsk nå - norskna.portfolio.no/
Ordnett ordbok - www.ordnett.no/ordbok.html
Her bor vi - herborvi.cappelendamm.no/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Kaja77)
Wiking
Kurcze vdzieki wszystkim za odpowiedzi.Macie racje ale juz za pozno bo wplacilam za caly kurs co najgorsze ze jak zrezygnuje nie dostane zwrotu..Wszystko pieknie ale akurat u tej babki pasuja mi dni i godziuny .Ale dzieki z astrony napewno skorzystam.Dzieki wszystkim
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(Kaja77)
Wiking
W obie strony to 100km . ale pojde to zobacze sama jak to jest.Ale to prawda w domu trzeba siedziec conajmniej 1.5godz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok