Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Arek Felo marcin Martin Tomasz Szymanski Darek Bialek Iroo Andrzej jacek szymkowski Anna Kotlarz Agnieszka Chudy Łukasz Ch Joannag famila bagamoon Krzysztof80 (14555 niezalogowanych)
3 Posty
Michalina Kownacka
(Michaszka221)
Wiking
czyli w przypadku samboer trzeba mieć te 2 lata udokumentowane. Teraz rozumiem. Czyli to nie ma nic do tego, że mój partner jest w Norwegii legalnie, chyba, że mielibyśmy wspólne dziecko. W takim wypadku pozostaje albo wziąć ślub, albo muszę znaleźć pracę i wtedy moje dziecko dostanie miejsce w szkole. Myślałam, że będzie to trochę prostsze
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Michaszka221 napisał:
czyli w przypadku samboer trzeba mieć te 2 lata udokumentowane. Teraz rozumiem. Czyli to nie ma nic do tego, że mój partner jest w Norwegii legalnie, chyba, że mielibyśmy wspólne dziecko. W takim wypadku pozostaje albo wziąć ślub, albo muszę znaleźć pracę i wtedy moje dziecko dostanie miejsce w szkole. Myślałam, że będzie to trochę prostsze
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!


Dokladnie tak. Tylko, ze w przypadku dziecka, to miejsce w szkole zawsze dostanie, ale najpierw musi miec zalegalizowany pobyt. To nie chodzi o miejsce w szkole, tylko o rejestracje legalnego pobytu w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
138 Postów

(Margaret1975)
Stały Bywalec
moje dzieci nie mialy pozwolenia od sierpnia czyli od rozpoczecia szkoly do...hm....lutego.
Akurat w mojej szkole sie nie czepiali.

Na pewno beda sie przypomna przy np wycieczce.zapytaja o numer personalny odnosnie np ubezpieczenia .


wiem ,ze jest nie latwo o prace dla poczatkujaccych ale jesli wasz partner chce was sciagac z dziecmi to moze teoretycznie niech napisze umowe wam o prace np asystentka przy pracach np biurowych i problem z glowy. oczywiscie jesli to mozliwe. chyba wiele z nas mialo doczynienia z takim wlasnie krokiem pierwszym.....


powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
Ta kombinujcie a jak trafi w zły region to BV sie dziećmi zajmnie
Ta asystent przy pracach biurowych
Do tego kontrakt na mieszkanie itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
Margaret1975 napisał:
moje dzieci nie mialy pozwolenia od sierpnia czyli od rozpoczecia szkoly do...hm....lutego.
Akurat w mojej szkole sie nie czepiali.

Na pewno beda sie przypomna przy np wycieczce.zapytaja o numer personalny odnosnie np ubezpieczenia .


wiem ,ze jest nie latwo o prace dla poczatkujaccych ale jesli wasz partner chce was sciagac z dziecmi to moze teoretycznie niech napisze umowe wam o prace np asystentka przy pracach np biurowych i problem z glowy. oczywiscie jesli to mozliwe. chyba wiele z nas mialo doczynienia z takim wlasnie krokiem pierwszym.....


powodzenia
Margaret nie dość ze problem jej rozwiązałaś to jeszcze robote załatwiałaś
...masz łep
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
magda401
(magda401)
Wiking
Witam,planujemy z mezem przeniesc sie do Norwegii moj maz juz tam rzcowal i posiada numer fødselsnummer,czy to wystarczy zeby zapisac syna do szkoly ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok