Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca Trondheim. Proszę o najmniejsze wskazówki. - Norwegia

Czytali temat:
(1606 niezalogowanych)
4 Posty
Robert Smolarek
(roberts1)
Wiking
We wrześniu planuję wyjazd do Norwegii, dokładniej do Trondheim. Chciałbym się dowiedziec jak jest tam z pracą w budowlance? Mam już doświadczenie w pracy na terenie Norwegii, pracowałem w Oslo, ale wszystko się potoczyło tak jak się potoczyło. Praca okazała się nielegalna (była to polska firma). Jeżeli możecie podac nazwy jakichś firm, e-maile na które mógłbym porozsyłac CV byłbym wdzięczny. Trzeba uciekac z tego dzikiego kraju najszybciej jak się da...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Robert Smolarek
(roberts1)
Wiking
Dziękuję za link. Czy to prawda, że coraz ciężej jest znaleźc pracę bez znajomości J.norweskiego ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Różnie to bywa, zależy na kogo się trafi ale to fakt jest coraz ciężej znaleźć pracę bez norweskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
paulina4033 napisał:
Dziękuję za link. Czy to prawda, że coraz ciężej jest znaleźc pracę bez znajomości J.norweskiego ??
Yatsek napisał:
w PL tez sie dogadasz po angielsku a jednak kazdy chce zebys mowil po PL... a jak mialoby byc w norweskojezyznym kraju??? jak elita pisze na forum ze norweski jest juz standardem to tak jest... dopiero po przyjezdzie ludzie zaczynaja wierzyc i plakac....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Robert Smolarek
(roberts1)
Wiking
Anna82 napisał:
Różnie to bywa, zależy na kogo się trafi ale to fakt jest coraz ciężej znaleźć pracę bez norweskiego.

Dzięki, dzięki. Zastanawiam się też nad tym, by pojechac w ciemno. Tylko czy jest na tyle dużo pracy w Trondheim, że coś bym znalazł??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1444 Posty

(Anna82)
Maniak
Niestety tego nie wiem. Ale jak jechać w ciemno to z dość dużym zapasem gotówki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
www.t-a.no/stillinger/rubrikk/

...jak

jestes

ciemniak,to

wal w ciemno..!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Robert Smolarek
(roberts1)
Wiking
Anna82 napisał:
Niestety tego nie wiem. Ale jak jechać w ciemno to z dość dużym zapasem gotówki.


Tak... Zdaję sobie z tego sprawę. No nic... dzięki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
walek lisowski
(walenzo)
Wiking
Masz jakieś miejsce gdzie się zatrzymać na czas szukania pracy??

Wynajęcie czegoś normalnego jest bardzo trudne i nie chodzi tu o brak gotówki, tylko o to , że w pierwszej kolejnośći wynajmują swoim. Musisz pisac durne maile o sobie i czekać na odpowiedz.
ogólnie czujesz się jak człowiek drugiej kategorii

Pamiętać trzeba , że jak podpisujesz kontrakt to na określony czas i jak zrezygnujesz to kaucja przepada(logiczna sprawa) . Pisze o tym dlatego, że jak przyjedziesz szukac pracy i wynajmiesz np pokój na jakiś okres i nie uda się znaleźć niczego, to wtedy jest problem.


Co do pracy to nie wiem jak jest z budowlanką.

Jest stronka www.polonia.trondheim.no/ , mozesz napisać do nich może Ci pomogą, na pewno nie-zaszkodzi.



powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok