Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

numer tymczasowy-jak otrzymac?? - Norwegia

Czytali temat:
Małgorzata Kuna Piotr Piotr An Kwiat Madlen87 :-) Michał Leszczuk andrzej black NKA Andersen elwerina123 Betty3 Dagmara K karolina .... moiprojekty andy anderson (3916 niezalogowanych)
5 Postów
Veronica Vera
(Verver)
Wiking
Witam Wszystkich.

Napewo ten temat sie juz pojawił,jednak pilnie potrzebuję informacji i bardzo prosze o pomoc.
Przyjechalam do znajomych w poszukiwaniu pracy znam j.angielski w koncu prace gdzies znajde jednak nikt mnie nie chce zatrudnic bez numeru tymczasowego,pracodawcy wysylaja mnie do NAV-u, NAV do Skatu,Skat do Policji, w Navie powiedzieli mi ( co podobno jest bardzo dziwne) ze moge od nich otrzymac D-nummer jesli pokaze umowe najmu(ktorej oczywiscie nie posiadam) Skat z kolei kaze mi przyniesc kontrakt od pracodawcy,na policji nie bylam,bo juz nie wiem co potrzebuje... Moja znajoma 7 miesiecy temu poszla do Skatu i od razu otrzymala numer tymczasowy,jedni mowia ze poszli z umowa najmu i kontraktem,drudzy,ze to bzdura w Skacie sami nie wiedza w Navie rowniez. Czy mozecie mi poradzic jak otrzymac nr tymczasowy(chyba nazywa sie D-nummer)?? Juz sama sie pogubilam w tym wszystkim.
Prosze o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Verver napisał:
Witam Wszystkich.

Napewo ten temat sie juz pojawił,jednak pilnie potrzebuję informacji i bardzo prosze o pomoc.
Przyjechalam do znajomych w poszukiwaniu pracy znam j.angielski w koncu prace gdzies znajde jednak nikt mnie nie chce zatrudnic bez numeru tymczasowego,pracodawcy wysylaja mnie do NAV-u, NAV do Skatu,Skat do Policji, w Navie powiedzieli mi ( co podobno jest bardzo dziwne) ze moge od nich otrzymac D-nummer jesli pokaze umowe najmu(ktorej oczywiscie nie posiadam) Skat z kolei kaze mi przyniesc kontrakt od pracodawcy,na policji nie bylam,bo juz nie wiem co potrzebuje... Moja znajoma 7 miesiecy temu poszla do Skatu i od razu otrzymala numer tymczasowy,jedni mowia ze poszli z umowa najmu i kontraktem,drudzy,ze to bzdura w Skacie sami nie wiedza w Navie rowniez. Czy mozecie mi poradzic jak otrzymac nr tymczasowy(chyba nazywa sie D-nummer)?? Juz sama sie pogubilam w tym wszystkim.
Prosze o pomoc.

czy ja nie pisalem o tym calkiem niedawno????
informacje w jezyku ojczystym... informacje na forach... pracownicy urzedow mowiacy po PL.. i ku**a nadal problem!!!!!

a masz po norweksu zeby nie bylo za latwo:
www.skatteetaten.no/no/Artikler/Hvem-kan-rekvirere-D-nummer/
www.skatteetaten.no/upload/skjemaer/alltid/RF-1450B.pdf

a jak sie nie da drzwiami to oknem sie wchodzi!!!! na glupa, na przypal, jak nie dzis to jutro, jak nie u tej pani to numerek inny i do innego okienka... jesli by Ci zalezalo to zalatwilabys to raz dwa nawet przy wyjebanych jajeczkach urzedasow.... ale widac nie kazdy rodzi sie z ikra... po co Ty do tej norwegii przyjechalas?? na zakupy? hmmmm

ps. dlaczego ie masz umowy najmu??? w namiocie mieszkasz???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
dawid pawlowicz
(dawidpaw)
Wiking
Jesli jest taki problem i zamieszanie radze zaczac od folkregistrering to ten samo miejsce co lingeskantor ale inne okienko. Zarejestruj sie jako przbywajaca w No. i z tym do lingeskantor i wtedy nie moga nic powiedziec, potrzebne do zarejestrowania sie w folk registrering to , paszport i adres w Polsce. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Veronica Vera
(Verver)
Wiking
Bardzo dziekuje dawidpaw,czego nie moge powiedziec do Yatsek!!
Troche zamnieszania ... Podobno w folkregistrering musze pokazac umowe najmu mieszkania w Norwegii. Jestem tutaj tylko kila dni i nie orientuje sie z tymi urzedami. Przepraszam jesli jestem zbyt natretna,ale nie mam juz innego wyjscia,a musze dzialac,zeby cos zrobic. Gdzie w Stavanger lub Sandnes moge znalesc taki urzad? Czy to jest w budynku skat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
dawid pawlowicz
(dawidpaw)
Wiking
Najlepiej jec do Bryne tam jest mila pani . powiec im ze bez tymczasowego nr. nie chce Ci nikt wystawic kontraktu bo najpier zalatwia sie zezwolenie na prace a puzniej prace. folkregisering miesci sie w tymsamym budynku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Veronica Vera
(Verver)
Wiking
Do Yatasek!!
Proszę sie czasami zatanowic za nim cos napiszesz. Nie wszystkim udaje sie od razu tak jak Tobie. Jesli od reki sam sobie zalatwiles wszystkie papiery to tylko moge Tobie pogratulowac. Nikt nie kazal Tobie odpisywac na moje pytanie-jesli Ciebie to meczy poprostu nie pisz. Nawet nie wiesz ilu poczatkujacym ludziom,ktorzy przyjezadzaja tutaj do znajomych bez zalatwionej wczesniej pracy najczesciej przez agencje( prawdopodobnie moglo tak byc w Twoim przypadku) majcia ciezko. Nikt za nich nie zalatwi pierow ani nie wynajmie im chocby pokoju z umowa!! Stad tez moje pytanie,ktore napewno padalo tutaj kilka set razy. Osoba ,ktora szuka tutaj pracy na wlasna reke ma ciezej. Nie muszisz niszczyc ludzi takimi gadkami bo sa puste... Pomysl...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
dawid pawlowicz
(dawidpaw)
Wiking
Ja tu mieszkam kilka lat, dorobilem sie i jestem tu na stale, kupilem 2 domy mam prace zyje na topie ale jedno wam powiem, nie zmieniajcie sie zostancie tacy jacy byliscie przed tym co juz macie. Pozdrawiam cwaniactwo....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Veronica Vera
(Verver)
Wiking
Podjade tam i bede próbować. Póki co dziekuje za pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Verver napisał:
Bardzo dziekuje dawidpaw,czego nie moge powiedziec do Yatsek!!
Troche zamnieszania ... Podobno w folkregistrering musze pokazac umowe najmu mieszkania w Norwegii. Jestem tutaj tylko kila dni i nie orientuje sie z tymi urzedami. Przepraszam jesli jestem zbyt natretna,ale nie mam juz innego wyjscia,a musze dzialac,zeby cos zrobic. Gdzie w Stavanger lub Sandnes moge znalesc taki urzad? Czy to jest w budynku skat?

tu masz mapke z urzedami, znajdz sobie swoj najblizszy
www.skatteetaten.no/no/Adresser-og-apningstider/?ko=Skattekontoret&kid=2133&k=1

Verver napisał:
Nikt nie kazal Tobie odpisywac na moje pytanie-jesli Ciebie to meczy poprostu nie pisz
a jelsi nie chce sz zeby ktos pisal w danym watku to nie pisz na forum tepa strzalo....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
dawidpaw napisał:
Ja tu mieszkam kilka lat, dorobilem sie i jestem tu na stale, kupilem 2 domy mam prace zyje na topie ale jedno wam powiem, nie zmieniajcie sie zostancie tacy jacy byliscie przed tym co juz macie. Pozdrawiam cwaniactwo....
no tsk... cwaniactwo pozdrawia cwaniactwo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok