Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

turystyka - Norwegia

Czytali temat:
marzena nn Patrycja Pati beata antoszków Mirek Formella Piotr K Paweł J Zbigniew Szewcow Agnieszka Kajka Karol K P. H. John Boro (2660 niezalogowanych)
1 Post
Zbigniew Szewcow
(zbyszko61)
Wiking
szukam ciekawych tras do pieszych wędrówek w Bergen i okolicy. Dajcie jakieś propozycje !
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(pablo11)
Wiking
Witam, jeżeli chodzi o Bergen to jest kilka możliwości żeby sobie trochę powędrować. Jeżeli jeszcze nie byłeś to warto wybrać się na Ulriken którąś z tras - jest kilka możliwości żeby sobie pokombinować. Warto też wejść na górki powyżej Floyen czyli Rundemanen i Blamanen. Można też połączyć w dłuższą wycieczkę Floyen i Ulriken. Możesz się wybrać na Lovstakken i dalej szlakiem na Gullsteinen. Ciekawą trasę można też wykombinować sobie przez górkę o nazwie Lyderhorn.
W okolicach Bergen warto wybrać się na Sotrę. Warto tam przejść się na Liatarnet i później szlakiem do Hagenes. Na Osteroy możesz wybrać się na Bruviknipe i przez Borgasaetre wrócić do punktu startowego. W tamtym rejonie warto też przejść się szlakiem przez Olsnesnipe na Rispingen. No i na koniec polecę moim zdaniem najciekawszą górkę (i najwyższą) w Bergen komune czyli Gullfjellstoppen. Podane przykłady oczywiście nie wyczerpują wszystkich możliwości jakie oferują okolice Bergen (podałem tylko te trasy Które znam z własnych wędrówek). Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Paweł J
(pawiu)
Wiking
ciekawy wpis. wiesz jak dostac sie na trolltuge ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(pablo11)
Wiking
Na temat Trolltungi to nie wiele mogę powiedzieć ponieważ jeszcze tam nie byłem. Mam w planach w tym roku tam się wybrać ale trochę dłuższą trasą to znaczy: Hjolmo - Store Grananutate - Harteigen - Trolltunga - Skjeggedal. Może we wrześniu. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok