Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Oferta pracy w Bergen - Norwegia

Czytali temat:
maciej trzcinski Mateusz Rodziewicz maciej storonowicz paweł m Pawelk90 (4574 niezalogowanych)
3 Posty

(Krzychoo)
Wiking
Witam, właśnie staram się o pracę przy produkcji szkła w Bergen. jestem już po wstępnej rozmowie z panią z firmy pośredniczącej. Mam dosyć spore doświadczenie w tej branży włącznie z obsługą centrów obróbczych. Ale do rzeczy, stawka jaką proponują to 162NOK brutto/h osobiście uważam że to trochę mało, wydaje mi się że 250NOK/h to stawka uczciwa i teraz pytania: czy zna ktoś tą firmę lub w niej pracuje przy szkle i czy stawka której oczekuje jest realna do osiągnięcia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
Krzychoo napisał:
Witam, właśnie staram się o pracę przy produkcji szkła w Bergen. jestem już po wstępnej rozmowie z panią z firmy pośredniczącej. Mam dosyć spore doświadczenie w tej branży włącznie z obsługą centrów obróbczych. Ale do rzeczy, stawka jaką proponują to 162NOK brutto/h osobiście uważam że to trochę mało, wydaje mi się że 250NOK/h to stawka uczciwa i teraz pytania: czy zna ktoś tą firmę lub w niej pracuje przy szkle i czy stawka której oczekuje jest realna do osiągnięcia.

A na jakie stanowisko aspirujesz? bo to zalezy.
....prezesa czy ukladacza towarów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Krzychoo)
Wiking
Pracownik produkcji, obsługa pieców hartowniczych, szlifierek do szkła i CNC Intermac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
.....Jesli przez pośrednika, to dostaniesz coś kolo tego co ci proponują.
Bezpośrednio,..... to inna sprawa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(Krzychoo)
Wiking
No to przy stawce 162NOK/h brutto opłaceniu mieszkania 5000NOK + prąd, oraz oczywiście bieżących wydatkach (jedzenie, transport itd itp.) szału nie ma z kasą. Ile utrzymanie miesięczne kosztuje, bez używek, z jedzeniem na dobrym poziomie?I ktoś się orientuje po jakim czasie można zrezygnować z pośrednika i podpisać umowę bezpośrednio z pracodawcą?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
Pytanie nie jest czy można zrezygnować z pośrednika, tylko czy firma bezposrednia będzie ciebie chcieć. Niektórym sie nie spieszy i pasuje układ z pośrednikiem i trwa to 2 lata.
A ta twoja to dość wąska branża.
Po drugie.
Nikt nie mówił ze tutaj sa kokosy.
Tylko ślepcy patrzący na wysokie zarobki bez kosztów takie famy sieja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Krzychoo napisał:
No to przy stawce 162NOK/h brutto opłaceniu mieszkania 5000NOK + prąd, oraz oczywiście bieżących wydatkach (jedzenie, transport itd itp.) szału nie ma z kasą. Ile utrzymanie miesięczne kosztuje, bez używek, z jedzeniem na dobrym poziomie?I ktoś się orientuje po jakim czasie można zrezygnować z pośrednika i podpisać umowę bezpośrednio z pracodawcą?

skort.skatteetaten.no/skd/trekk/trekk

wpisujesz kwote (stawka x liczba godzin w miesiącu srednio 157h bez nagodzin)

jedzenie jesli sam bedziesz gotował bez łażenia po knajpach to 5k powinno ci wystarczyć spokojnie.

Stawka bezpośrednio dla operatora CNC to tak 200+(250 to raczej niej) ale to w metalu jak przy szkle to nie wiem.

co do rezygnacji i podpisania umowy w tej samej firmie to dowiedz się czy nie masz pracy przez pośrednika na okresie próbny, a potem umowa już bezpośrednio.
Przeważnie okres próbny to może być 2 tyg 3miesiące, 6miesięcy lub nawet rok. Po roku podobno może ciebie pracodawca przejąć bez ponoszenia żadnych kosztów, ale nie jestem pewien tego bo tylko takie info mam ze słyszenia jedynie, żadnego przepisu na ten temat nie widziałem na oczy.

Jak dla mnie to dziwne że nie masz od początku zapowiedziane że jak się sprawdzisz to po jakimś tam okresie przejdziesz bezpośrednio, zbyt niszowy zawód..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok