Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Paweł Paweł Krzysztof J Jon Doe Natali Natalia Adam Krzebietke Natalia Kozłowska magda gruza Maciej Z dominikaaa09 izabella1 Ziltoid6541 (7337 niezalogowanych)
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
Wiecie co? Jesteście zarypiści! Wszyscy! Otworzyliście mi oczy! Po co ja szukałam pracy w miejscach, w których mnie nie chcą i ja nie chcę tak naprawdę pracować. Zaczęłam dzwonić po firmach chemicznych (fajnie usłyszeć zainteresowany głos w słuchawce zamiast zniecierpliwiony, jak wcześniej
Jak mi się uda to zapraszam na obalenie całego zapasu krupnika, jaki mam (nie własnej produkcji i nie alk. metylowy)

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie proszę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
baska krzyś
(bk1)
Początkujący
No i brawo. Ja tez tak chcę tylko jeszcze do biegłości norweskiego jest mi daleko.
Jak udało cie to osiągnąć i w jakim czasie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
Uczyłam kiedyś zagrożone dzieciary niemieckiego na korepetycjach, rodzice oczywiście dzwonili do mnie jak już było 20 jedynek i coś trzeba było wymyśleć, a do końca roku zostawały 3 tygodnie więc metodą Hauskommando zmuszałam je do nauki:

zaczynałam od (tu odniesienie do norweskiego):

1) osoby: jeg, du...
2) najważniejsze czasowniki, np: å være, å ha [potem łączenie osób z czasownikami, jakaż była radość jak odkryłam, że jest końcówka +r w większości czasowników cz. teraźniejszego)
3) najważniejsze rzeczowniki

i już sklepiesz zdanie!

(...) pominę reszte, bo to podstawy

schomikowałam På Vei, På Stein ale z tym szybko w miare poszło, uczyłam sie po pracy, jakieś 3 miesiące , chociaż w połowie steina przyleciałam do norge i nie kontynuowałam

potem jedziesz en.wiktionary.org/wiki/Wiktionary:Freque...Bokm%C3%A5l_wordlist

Oczywiście doszłam do 400tki, bo dalej mi się nie chciało

No i jak przyszłam do szkoły i powiedziałam, że jestem w Norge od 2 dni to wielki śmiech, poszłam na wyższy poziom i większość ludzików już parę latek tu siedziało (odetchnęłam z ulgą, że wkuwanie nie poszło na marne)

A potem oczywiście jak najszybciej metodą na leniwca, czyli zmusiłam męża do zainstalowania norweskiej TV + radio

No i pcham się do gadania z norkami, jak zadzwoni marketer to ma przechlapane

Ale B1 to nie jest wysoki poziom.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
baska krzyś
(bk1)
Początkujący
popieram i potwierdzam wszystko co napisałaś. Ja mam taki problem że nie pcham się do gadania-wręcz paraliżuje mnie strach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
misery napisał:
Wiecie co? Jesteście zarypiści! Wszyscy! Otworzyliście mi oczy! Po co ja szukałam pracy w miejscach, w których mnie nie chcą i ja nie chcę tak naprawdę pracować. Zaczęłam dzwonić po firmach chemicznych (fajnie usłyszeć zainteresowany głos w słuchawce zamiast zniecierpliwiony, jak wcześniej
Jak mi się uda to zapraszam na obalenie całego zapasu krupnika, jaki mam (nie własnej produkcji i nie alk. metylowy)

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie proszę.

masz duzego plusa.....

nie obrazasz sie jak 99% nowoprzybylych albo chcacych wyjechac rodakow tylko wzieclas sobie do serducha to co rodacy z kilkuletnim doswiadczeniem w skandynawii maja do przekazania...

masz na pale z google jakies wyniki... wpadna Ci juz jakies slowa kluczowe... i inne bzdury... moze teraz cos Ci wpadnie do glowy??
www.statoil.com/no/careers/jobopportunit...s/pages/default.aspx
www.jobbdirekte.no/universitetet-i-oslo-...mn/675883/index.html
tjenester.nav.no/stillinger/stilling?sort=akt&rpp=50&p=44&ID=7587186&rv=al
uio.easycruit.com/vacancy/1149401/64291?iso=no
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Kamila Miserska
(misery)
Nowicjusz
źle! zauważ jakie to jest słodkie jak obcokrajowiec chce coś powiedzieć po polsku i przekręca zdania. Ja np uwielbiam słuchać na kursie łotyszy i litwinów jak zapodają po polsku. Jeden ma nawet wąsa i wie, co to jest CPN
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
AnkaOslo z
(AnkaOslo)
Wiking
hejka,

sama musisz sobie znaleźć miejsce praktyk, a później to już tylko formalność
powodzenia zatem!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok