Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

szukam rady w sprawie pracy oraz współlokatora - Norwegia

Czytali temat:
Jakub J (984 niezalogowanych)
7 Postów
Jakub J
(soq)
Wiking
Na wstępie piszę że do Norwegii lecę w okolicach 4 lutego... w ciemno i żadna siła mnie nie powstrzyma
Mam 21 lat, niestety z powodów zdrowotnych mamy muszę ją wspomóc finansowo i zmuszony byłem przerwać studia. W wakacje zarobiłem mam nadzieje że wystarczająco by przez okres znalezienia pracy pozostać w Norwegii. Języka zacząłem się uczyć zaraz po podjęciu decyzji o wylocie. Język ang znam w stopniu wysoko zaawansowanym. Przeszedłem liczne kursy począwszy od operatora wózka widłowego, skończywszy na wielu kursach komputerowych.
Potrafię zrobić wszystko, żadnej pracy się nie boję. Mam spore doświadczenie w pracy budowlanej oraz na magazynach. Wiem, że to co robię jest dosyć szalone ale jak ktoś jest w stanie w jakikolwiek sposób doradzić w czymkolwiek, byłbym do końca życia wdzięczny. Będę dwoić się i troić byleby uzyskać zamierzony efekt. Dodatkowo jak ktoś poszukuje współlokatora chętnie się dołączę. Bez problemu opłacę pierwsze 2 miesiące nawet jak nie znajdę pracy na co jestem przygotowany. Byłoby mi bardzo miło jakby ktoś również szukał i służył drobną pomocą w zaklimatyzowaniu się na samym początku. Decyzję co do wyjazdu już podjąłem, jak to się mówi raz jest pod górkę a raz z górki ja się niczego nie boję. I proszę w żaden sposób nie traktować mnie jak jakiegoś zdesperowanego człowieka bo do wszystkiego się przygotowuję i nie chcę wzbudzać jakiegokolwiek współczucia. Po prostu każda informacja będzie dla mnie ważna i cenna.
Pozdrawiam i każdemu życzę spełnienia celów na 2013
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
soq napisał:
Na wstępie piszę że do Norwegii lecę w okolicach 4 lutego... w ciemno i żadna siła mnie nie powstrzyma
Mam 21 lat, niestety z powodów zdrowotnych mamy muszę ją wspomóc finansowo i zmuszony byłem przerwać studia. W wakacje zarobiłem mam nadzieje że wystarczająco by przez okres znalezienia pracy pozostać w Norwegii. Języka zacząłem się uczyć zaraz po podjęciu decyzji o wylocie. Język ang znam w stopniu wysoko zaawansowanym. Przeszedłem liczne kursy począwszy od operatora wózka widłowego, skończywszy na wielu kursach komputerowych.
Potrafię zrobić wszystko, żadnej pracy się nie boję. Mam spore doświadczenie w pracy budowlanej oraz na magazynach. Wiem, że to co robię jest dosyć szalone ale jak ktoś jest w stanie w jakikolwiek sposób doradzić w czymkolwiek, byłbym do końca życia wdzięczny. Będę dwoić się i troić byleby uzyskać zamierzony efekt. Dodatkowo jak ktoś poszukuje współlokatora chętnie się dołączę. Bez problemu opłacę pierwsze 2 miesiące nawet jak nie znajdę pracy na co jestem przygotowany. Byłoby mi bardzo miło jakby ktoś również szukał i służył drobną pomocą w zaklimatyzowaniu się na samym początku. Decyzję co do wyjazdu już podjąłem, jak to się mówi raz jest pod górkę a raz z górki ja się niczego nie boję. I proszę w żaden sposób nie traktować mnie jak jakiegoś zdesperowanego człowieka bo do wszystkiego się przygotowuję i nie chcę wzbudzać jakiegokolwiek współczucia. Po prostu każda informacja będzie dla mnie ważna i cenna.
Pozdrawiam i każdemu życzę spełnienia celów na 2013


To gdzie w koncu lecisz? Bergen? Stavanger czy Oslo?

Starajac sie o prace nie mow, ze potrafisz wszystko. Pokaz sie jako osoba potrafiaca doskonale jedna rzecz. W Norwegii jest takie przeswiadczenie, ze jak ktos potrafi wszystko to nie umie nic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Jakub J
(soq)
Wiking
Najpóźniej w następnym tygodniu kupuję bilet
Jak myślicie, gdzie najlepiej się zaczepić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
soq napisał:
Najpóźniej w następnym tygodniu kupuję bilet
Jak myślicie, gdzie najlepiej się zaczepić?
Najlepiej na Grubej gałęzi , coby nie pękła pod ciężarem i nad Głębokim Fiordem , Jak już truchło wyschnie i sznur się przerwie , to chociaż ryby będą Miały jakąś namiastkę pożywienia .
---
Zakładasz nowe tematy POWIELAJĄC ten sam tekst jak Ograniczony umysłowo Automat ...
---
Nie Wróżę tobie , dobrego startu Tu w Norge ...
Tu trzeba być , naprawdę CIERPLIWYM i Konsekwentnym ... a ty niestety nie jesteś , ponieważ co innego piszesz a co innego robisz .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Jakub J
(soq)
Wiking
Dzięki za radę na pewno o niej nie zapomne
Co do mojego pisania na każdym forum, napisałem tylko na dwóch Bergen i Oslo. w sprawie pracy i mieszkania. Swój plan już mam i uwierz mi jestem cierpliwy oraz sumienny we wszystkich moich działaniach. Jakby ktoś chciał podzieliść się sensowniejszymi radami będę wdzięczny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
daj ogłoszenie że poszukujesz pokoju w danym miescie dopóki masz czs,bo spac teraz na ulicy to chyba nie bardzo....podziwiam cie ze teraz zima przyjeżdząsz szukac pracy....w zime b.cięzko...i to w slepo...od marca masz większe szanse...no ale cóż twój wybór....mimo wszystko powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Anna Krysiak
(arabella)
Wiking
JOBZONE.NO
ADECCO.NO
popatrz tam czy maja jakieś oferty pracy bez języka norweskiego
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Anna Krysiak
(arabella)
Wiking
napisz od nich jeszcze przed wyjazdem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Kagra Konfucjusz
(KagraKonfucjusz)
Wiking
Ja też jadę w ciemno do Oslo. Bilet już mam 20 lutego lecę. Tyle że 'ja się tynkarzem urodził ' i wszystko nie potrafię. Będzie dobrze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
soq napisał:
Jakby ktoś chciał podzieliść się sensowniejszymi radami będę wdzięczny
jesli nie masz znasz norweskiego i nie masz papierow poswiadczajacych Twoj zawod to kup sobie od razu bilet powrotny bo z dnia na dzien pozniej duzo kosztuje... a jesli nie masz mieszkania przed przyjazdem to licz sobie jakies 500nok za najtanszy hostel gdzies na obrzezach- za dobe!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok