Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„Zabiliście go tylko za to, że bronił swojego terytorium”. Pracownik promu zastrzelił niedźwiedzia na Svalbardzie Aktualności
Hanna Jelec 30 lipca 2018
11:16

„Zabiliście go tylko za to, że bronił swojego terytorium”. Pracownik promu zastrzelił niedźwiedzia na Svalbardzie

1
Skomentuj
To kolejny tego typu incydent na Svalbardzie. Tym razem brutalność człowieka wobec tutejszych zwierząt wyjątkowo mocno oburzyła opinię publiczną. Sysselmannen.no
„Wtargnęliście na jego teren”, „zabiliście, bo zachowywał się tak, jak zachowałoby się każde dzikie zwierzę”, „cholerni turyści”. W sieci wrze, a opinia publiczna nie ukrywa oburzenia sprawą zabitego niedźwiedzia polarnego ze Svalbardu. Zwierzę zostało zastrzelone po tym, jak zaatakowało przewodnika będącego w trakcie sprowadzania z promu niemieckich turystów.
Reklama
„Czym zawinił? Tym, że bronił własnego domu, do którego chcieliście wtargnąć?” – pytają retorycznie komentujący sprawę zastrzelonego na Svalbardzie niedźwiedzia. Zwierzę zostało zabite przez pracownika promu po tym, jak usiłowało zaatakować jednego z przewodników wycieczki niemieckich turystów.

„Strzelił w samoobronie"

Strzały do niedźwiedzia oddano 29 lipca chwilę po tym, jak zwierzę usiłowało zaatakować przewodnika wycieczki. Mężczyzna był wtedy w trakcie sprowadzania niemieckich turystów z należącego do firmy Hapag-Lloyd statku MS Bremen. Nie ustalono jeszcze, kto dokładnie oddał strzały w kierunku niedźwiedzia, jednak rzecznik firmy mówi o „samoobronie personelu”. Podczas przewożenia do szpitala przewodnik wciąż był nieprzytomny.

Atakujecie jego dom, niszczyciele

Całe zdarzenie wyjątkowo mocno oburzyło opinię publiczną. W internecie nie brakuje negatywnych komentarzy pod adresem organizatorów wycieczek na Svalbard. „Najeżdżacie jego terytorium i dziwicie się, że zwierzę próbuje się bronić” – piszą rozwścieczeni użytkownicy. Szczególnie mocno zadziałało na komentujących wyjaśnienie rzecznika Hapag-Lloyd o działaniu w samoobronie. „Atakujecie jego dom, niszczyciele, a potem po prostu do niego strzelacie” – odpowiadają internauci.

Wycieczki na Svalbard zniszczą przyrodę?

Incydenty z niedźwiedziami polarnymi nie są na Svalbardzie rzadkością. Zwierzęta, które coraz częściej niepokoi się w ich naturalnym środowisku, często wędrują po okolicznych domach m.in. w poszukiwaniu jedzenia. Zwykle jednak zdarzenia z udziałem niedźwiedzi nie kończyły się tak brutalnie. Krótko po ogłoszeniu informacji o zwierzęciu zastrzelonym przez pracownika promu turystycznego ekolodzy zaczęli mówić o „tragedii i symbolu, który powinien obudzić opinię publiczną”. Przeciwnicy organizowania wycieczek na Svalbard liczą na reakcję rządzących i ostrzegają, że tego rodzaju rozrywka wkrótce może całkowicie zniszczyć przyrodę na tym obszarze.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marian Paździoch
Marian Paździoch 30-07-2018 13:20

Bardzo jest to smutne ale nie bądźcie hipokrytami norki. Sami zabijacie wieloryby, których tak naprawdę już nikt jeść nie chcę.
www.mojanorwegia.pl/polityka/norwegia-za...-ich-jesc-12421.html
www.mojanorwegia.pl/polityka/norweska-hi...deszczowe-11705.html

31
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas