Aktualności

Szwedzkie sklepy oblężone przez Norwegów: najlepszy tydzień w historii sprzedaży

Emil Bogumił

08 sierpnia 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Ze szwedzkich półek zniknął m.in. alkohol. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

W ostatnim tygodniu lipca norweski rząd otworzył norweskie granice dla części szwedzkich regionów. Na sytuacji najmocniej skorzystał Värmland. Tamtejsze sklepy w przygranicznych miejscowościach przeżyły odrodzenie. Już pierwszego dnia po zdjęciu obowiązku kwarantanny, Norwegowie tłumnie odwiedzali galerie handlowe.
Reklama
O świetnych wynikach poinformowała Madeleine Ward, kierownik Töcksfors Shoppingcenter. – W zeszłym tygodniu mieliśmy bardzo dobre wyniki. Odnotowaliśmy 33-procentowy wzrost liczby klientów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. [...] To najlepszy tydzień w historii naszego centrum. Mamy nadzieję, że sytuacja ustabilizuje się i takie wyniki będą normą – skomentowała Madeleine Ward w rozmowie z Nettavisen.

Fot. MN

Mięso, nabiał i szwedzkie używki wyprzedane

Rekordowym wynikom sprzedaży sprzyja podział Szwecji na część z obowiązującą kwarantanną oraz regionami, które nie są związane z 10-dniową izolacją. Wszyscy mieszkańcy kraju fiordów wybierają się na zakupy do Kalmar, Örebro, Värmland i Östergötland. To właśnie te części Szwecji zostały oznaczone przez FHI na zielono 25 lipca. Wcześniej przywilej ten spotkał Skåne, Blekinge i Kronoberg.

Jak informują kierownicy sklepów, z półek znikają artykuły wszystkich kategorii. Wzrost obrotów obserwują również lokale handlowe z wielu branż. W koszykach mieszkańców kraju fiordów w pierwszej kolejności lądują alkohol, papierosy, słodycze, nabiał oraz mięso.
Według osób kierujących centrami handlowymi w Szwecji, nagłe i częste wyjazdy zakupowe Norwegów pozwoliły odrobić straty, które wynikały z czasowego wprowadzenia kwarantanny. – Bardzo się cieszymy, że Norwegowie ponownie u nas kupują. Jest to dla nas pewien powrót do normalności – podsumowują sprawę.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram