Aktualności

Seksafera w policji: w tle oskarżenia o molestowanie i wykorzystywanie młodych funkcjonariuszek

Emil Bogumił

16 października 2020 09:59

Udostępnij
na Facebooku
2

Do największych nadużyć dochodziło w trakcie obozów szkoleniowych. Fot. Pixabay

Nina Skarpenes, rektor Akademii Policyjnej, poinformowała media o możliwości nadużyć seksualnych w strukturze uczelni. Do molestowania oraz innych nieodpowiednich zachowań miało dochodzić pomiędzy instruktorami oraz podopiecznymi. Część incydentów była na tyle poważna, że konieczne były zwolnienia instruktorów.
Reklama
Informacje o nieodpowiednim zachowaniu instruktorów wyszły na jaw po publikacji wyników projektu badawczego, którym zajmowali się Dag Ellingsen i Ulla-Britt Lilleaas. Rektor Akademii Policyjnej przyznała jednak, że plotki o nieodpowiednich incydentach w Akademii Policyjnej docierały do kierownictwa uczelni od wielu lat. Do 2018 roku na obozach odbywały się kolacje, kończące cykl szkoleniowy. Dwa lata temu władze akademii przyznały, że tego typu wydarzenia są przykładem niewłaściwego podejścia instruktorów policyjnych do uczniów.

Instruktorzy wiedzieli o wszystkim

– Zwracaliśmy im uwagę, że relacje są asymetryczne. Podobne uwagi kierowaliśmy do instruktorów, którzy przybywali do akademii oraz nowym podopiecznym – poinformowała na łamach Dagbladet Nina Skarpenes. Dodała też, że zdarzały się przypadki działań, po których policyjni nauczyciele nie otrzymywali pozwolenia powrotu do pracy w akademii. Niepokojące wyniki projektu badawczego przedstawiła szefowa norweskiej policji Benedicte Bjørnland pod koniec pierwszego tygodnia października.
Do nadużyć seksualnych mogło dochodzić również w innych instytucjach związanych z policją.

Do nadużyć seksualnych mogło dochodzić również w innych instytucjach związanych z policją. Źródło: flickr.com / Fif\\\' / CC BY-SA 2.0

Benedicte Bjørnland przekazała, że doszły do niego informacje o stosunkach seksualnych, które zachodziły pomiędzy instruktorami oraz podopiecznymi akademii. Z raportu, który dokumentuje projekt badawczy wynika, że do podobnych sytuacji dochodziło również na innych szczeblach instytucji. Funkcjonariusze mieli odbywać stosunki seksualne z przełożonymi w zamian za inne korzyści w policyjnej pracy.
W związku z tym, że część zdarzenia posiadała znamiona molestowania seksualnego, szef policji oraz funkcjonariusze wyższego szczebla podjęli działania wyjaśniające. Podobne deklaracje złożyli policyjni związkowcy. Sytuacja ma pomóc wyjaśnić, kto zawinił oraz pozwolić wprowadzić środki chroniące młodych policjantów przed nadużyciami.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Dobromirspoleczny

17-10-2020 10:36

Ale powód do napisania artykułu. Lewaki z mojej Norwegi poczuli się urazeni. Może napiszcie wreszcie o odbieranych dzieciach i ruszcie dupy z waszego pseudo portalu A nie kopiujecie artykuły i wklejacie. A najlepiej żeby to był ten co te filmiki robi cieszy się jak ksiądz na Nowego ministranta

pawel wojtowicz

16-10-2020 22:52

tez bym wykorzystywał młode funkcjonariuszki, i inne młode

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram