Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Rodzina królewska w okresie epidemii: trzy osoby w grupie wysokiego ryzyka

Emil Bogumił

29 marca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
2
Rodzina królewska w okresie epidemii: trzy osoby w grupie wysokiego ryzyka

Norweska rodzina królewska robi wszystko, by odizolować się od świata zewnętrznego. flickr.com / Stortinget / CC BY-NC-ND 2.0

Świat obiegła informacja, że brytyjski następca tronu, książe Karol, został zarażony koronawirusem. Po Albercie, księciu Monako, jest to druga osoba spośród europejskich rodów, która cierpi na COVID-19. Jakie środki ostrożności wprowadzono podczas epidemii na dworze króla Haralda?
Norweska rodzina królewska robi wszystko, by odizolować się od świata zewnętrznego. Król Harald  i królowa Sonja przebywają obecnie w Kongsseteren, gdzie pozostaną do Wielkanocy. Przeszli już 14-dniową kwarantannę, która została zalecona po powrocie władcy kraju fiordów z wizyty w Jordanii.

Orędzie, odwołane podróże i izolacja

Po powrocie z podróży, król wygłosił do narodu specjalne orędzie. - Znajdujemy się w sytuacji obcej i przerażającej nas wszystkich. Nie rozpoznajemy naszego codziennego życia ani otaczającego nas świata. Wciąż stoimy na początku sytuacji, której nie do końca znamy konsekwencje - powiedział Harald V.

Wszyscy członkowie norweskiej rodziny królewskiej pozostają we własnych domach. - Biuro domowe, rozmowy telefoniczne, prace w domu, spacery, pływanie i czynności, które podnoszą na duchu. Haakon, dzieci i ja przesyłamy dobrą myśl wszystkim, którzy utrzymują codzienny rytm funkcjonowania - napisała na Instagramie księżniczka Mette-Marit. Żona księcia Haakona, norweskiego następcy tronu, również znajduje się w grupie wysokiego ryzyka. Cierpi na samoistne włóknienie płuc.
Jak zauważają eksperci, rodzina królewska jest bardzo świadoma zagrożenia. Na wypadek najgorszego scenariusza, członkowie dworu nie spotykają się ze sobą. Starają się również dawać pozytywne przykłady postępowania obywatelom Norwegii.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


noregg

31-03-2020 11:38

Ciekawe jak takie krolewskie sie zakaza to jak ich lecza?

Sula

30-03-2020 10:17

Beznadziejny artykuły, nawet nie ciekawy.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok