Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Przypominamy: od dziś każdy przed przyjazdem do Norwegii musi zarejestrować pobyt

Natalia Szitenhelm-Smeja

26 listopada 2021 09:30

Udostępnij
na Facebooku
3
Przypominamy: od dziś każdy przed przyjazdem do Norwegii musi zarejestrować pobyt

Na przejściach granicznych i lotniskach wracają także obowiązkowe testy na koronawirusa. /zdjęcie ilustracyjne Wirestock - stock.adobe.com/standardowa/Tylko do użytku redakcyjnego

Zgodnie z decyzją rządu od piątku 26 listopada każda osoba przybywająca do kraju fiordów jest zobowiązana do rejestracji podróży. Dotyczy to także posiadaczy certyfikatów covidowych, potwierdza Ministerstwo Zdrowia.
Reklama
W zeszłym tygodniu rząd ogłosił zaostrzenie przepisów wjazdowych. Powrócą testy na koronawirusa przed wjazdem i na granicy, a także rejestracja pobytu.

Musisz się zarejestrować

Od 26 listopada wszyscy podróżni muszą zarejestrować swój pobyt przed przyjazdem do Norwegii. Dotyczy to zatem również posiadaczy certyfikatów covidowych, potwierdziło Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na nasze zapytanie.

Główna zasada jest taka, że każdy powyżej 16 roku życia (w tym posiadacze certyfikatów covidowych) musi się zarejestrować. ~Helse- og omsorgsdepartementet

Wyjątkiem od obowiązku rejestracji objęte są dzieci poniżej 16 roku życia.

Minister sprawiedliwości Emilie Enger Mehl i minister zdrowia Ingvild Kjerkol przedstawiły w zeszłym tygodniu nowe restrykcje.

Minister sprawiedliwości Emilie Enger Mehl i minister zdrowia Ingvild Kjerkol przedstawiły w zeszłym tygodniu nowe restrykcje.Źródło: flickr.com/Foto: Helse- og omsorgsdepartementet/materiały prasowe/ CC BY-ND 2.0

Jeśli nie masz certyfikatu

Jak informuje rząd, podróżni muszą przygotować certyfikat covidowy do okazania podczas ewentualnej kontroli granicznej. Dla osób, które nie posiadają certyfikatu covidowego, a także nie przeszły zakażenia covid-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, zaostrzą się przepisy wjazdowe.

Od 26 listopada tacy podróżni muszą więc: 

- uzyskać negatywny wynik testu na covid-19 w ciągu 24 godzin przed wjazdem do Norwegii. Będzie to miało zastosowanie niezależnie od kraju, z którego przybywają, ale nie w przypadku podróżnych poniżej 18 roku życia

- poddać się testowi na COVID-19 na granicy lub w gminie zamieszkania. Mają na to maksymalnie 24 godziny.
Test trzeba wykonać na lotnisku w miejscu, w którym przekracza się granicę Norwegii. Musi to być szybki test antygenowy i trzeba na miejscu poczekać na jego wynik, zanim będzie można kontynuować podróż. Jeśli wynik testu jest pozytywny, w ciągu 24 godzin trzeba wykonać test PCR.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Kuba Buba

27-11-2021 16:25

To muszę Cię rozczarować, bo granica pod Charlottenberg stoi otworem, szlabany w górze, na tollstasjon ani żywego ducha.

jacek lytaw

27-11-2021 08:25

Testy powinny byc na granicy dla WSZYSTKICH bez wyjątku czy z chipem czy nie i wówczas bylby mniej wiecej porządek.

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram