Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

FHI zaktualizowało mapę zakażeń w Europie: koniec z zielonymi państwami

Emil Bogumił

22 listopada 2021 10:24

Udostępnij
na Facebooku
FHI zaktualizowało mapę zakażeń w Europie: koniec z zielonymi państwami

Na kwarantannę nie są wysyłani podróżujący z zaledwie ośmiu państw. Fot. Ingrid Brandal Myklebust/ Statsministerens konto, Flickr.com (CC BY-NC 2.0)/mapa FHI

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego przedstawił zaktualizowaną mapę sytuacji epidemicznej w Europie. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, nie znalazły się na niej zielone kraje. W żadnym z państw nie pozwala na to wskaźnik zakażeń.
Zaktualizowana mapa FHI obowiązuje od 22 listopada. Na zielono oznaczono na niej cztery regiony nordyckie oraz jeden archipelag:

  • Wyspy Alandzkie (Finlandia),
  • Dalarna, Gotlandia, Jämtland (Szwecja),
  • Sardynia (Włochy).

Kwarantanna wjazdowa nie obowiązuje także podróżnych z ośmiu państw oznaczonych na pomarańczowo. Należą do nich: Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, San Marino, Watykan, Malta i Monako.

Polska wciąż na cenzurowanym

Osoby podróżujące z pozostałych państw Europy kierowane są na kwarantannę wjazdową. Sytuacja epidemiczna oceniana jest jako trudna (czerwony) w Polsce, Rumunii, Szwajcarii, Luksemburgu oraz na Cyprze. Pozostałe obszary oznaczono kolorem ciemnoczerwonym.
Mapa FHI zaktualizowana 22 października.

Mapa FHI zaktualizowana 22 października.

Osoby posiadające certyfikat covidowy, bez względu na obszar rozpoczęcia podróży, są zwolnione z kwarantanny wjazdowej. Od 26 listopada, na mocy zmienionych przepisów, każda osoba podróżująca do Norwegii będzie musiała zarejestrować swój pobyt. Dotyczy to zarówno mieszkańców kraju fiordów, jak i cudzoziemców.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok