Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polska przedłuży zakaz ruchu lotniczego. Jest projekt rozporządzenia Aktualności
Natalia Szitenhelm 22 maja 2020
10:27

Polska przedłuży zakaz ruchu lotniczego. Jest projekt rozporządzenia

3
Skomentuj
Zakaz wykonywania lotów krajowych obowiązuje do 31 maja. Od 1 czerwca loty po kraju wznawiają PLL LOT./ na zdjęciu: Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku stock.adobe.com./standardowa/ Patryk Kosmider
Zgodnie z treścią rozporządzenia Rady Ministrów z 21 maja Polska przedłuży zakaz lotów międzynarodowych do 6 czerwca, zaś krajowych - do 31 maja. Projekt ma trafić do podpisu premiera, a w życie wejść 24 maja.
Reklama
W rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie zakazu w ruchu lotniczym z 21 maja przedłużono zakaz lotów międzynarodowych i krajowych (z wyjątkiem handlowych). Projekt uzasadnia się troską o zdrowie obywateli.

W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego.

Pełna treść rozporządzenia TUTAJ

Obecnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 8 maja w sprawie zakazu lotów międzynarodowych i krajowych traci moc 23 maja. Nowy projekt przedłuża zakaz „na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych oraz na kolejne 8 dni w odniesieniu lotów krajowych”.
Poniżej: od 1 czerwca PLL LOT wznawia połączenia krajowe.
stock.adobe.com/Markus Mainka/tylko do użytku redakcyjnego

Są wyjątki

Projekt dopuszcza wyjątki od zakazu. Dozwolone będą loty samolotami między innymi na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, osoby fizycznej lub osoby prawnej, posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich. Oprócz tego loty czarterowe realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli. Jeśli chodzi o zakaz lotów krajowych, wyjątkiem objęto: „lądowanie handlowe w celu zabrania lub pozostawienia towarów lub poczty, lub posiadających do 15 miejsc pasażerskich, wykonujących lądowanie handlowe w celu zabrania lub pozostawienia pasażerów”.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Janek1972
Janek1972 22-05-2020 18:39

Dziekuję za namiar - bardzo wartościowy materiał. Ludzie powinni wreszcie przejrzeć na oczy (!)

23
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Janek1972
Janek1972 22-05-2020 16:12

Korona-świrus to polityczno-medialna bzdura. Nie dajmy się zniewolić !

43
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Mari Dzins
Mari Dzins 22-05-2020 14:03

POLSKA CZEKA,
MY CZEKAMY,
NA OTWARCIE
LOTNICZYCH GRANIC!

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas