Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
PLL LOT poinformował o odmrożeniu ruchu. Które połączenia zostaną wznowione? Aktualności
Emil Bogumił 19 maja 2020
11:24

PLL LOT poinformował o odmrożeniu ruchu. Które połączenia zostaną wznowione?

4
Skomentuj
LOT przywróci połączenia pomiędzy ośmioma portami lotniczymi. Wikimedia Commons/CC-SA-A 2.0
Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o wznowieniu połączeń pasażerskich. Podróżujący powinni skorzystać z pierwszych rejsów 1 czerwca. Jak informuje państwowy przewoźnik, pierwsze kroki w odmrażaniu ruchu lotniczego nastawione są na wsparcie biznesu oraz powracającej do funkcjonowania branży turystycznej.
Jak informuje PLL LOT, oferta została przygotowana z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej w Polsce oraz w oparciu o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i międzynarodowe organizacje branżowe. – Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca br. Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie – czytamy w komunikacie prasowym.

Kiedy polecimy za granicę?

Pierwszy etap odmrażania obejmuje stopniowe przywracanie połączeń krajowych. Od 1 czerwca zaangażuje się w niego osiem portów lotniczych. Nowa siatka obejmie około 30 lotów dziennie:

  • do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk,
  • do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry,
  • raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Dotychczasowe obostrzenia dotyczące ruchu międzynarodowego zostały zachowane. Już wcześniej, zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń zagranicznych. Wszystkie międzynarodowe rejsy pasażerskie LOTu, zaplanowane do dnia 14 czerwca włącznie, zostały odwołane.
– Mając na uwadze komfort związany z planowaniem przyszłych podróży, zamierzamy wprowadzić dwutygodniowy cykl informowania o zmianach w naszej siatce połączeń. Kolejne etapy planu wznawiania lotów obejmują m.in. uzupełnienie siatki połączeń krajowych, a potem rozszerzenie jej o rejsy europejskie do miejsc, w których sytuacja epidemiczna na to pozwoli – czytamy w komunikacie prasowym LOTu.

Dalsze działania uzależnione są od rekomendacji międzynarodowych organizacji lotniczych, m.in. Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA oraz Agencji ds. Bezpieczeństwa Lotniczego EASA. Kluczowe są również działania polskiego rządu i poszczególnych państw związanych z zapobieganiem COVID-19.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Sikieratek
Sikieratek 19-05-2020 21:02

Jak na odwrót? Że niby siedzenia do góry nogami?

18
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Grzegorz jakiś tam
Grzegorz jakiś tam 19-05-2020 18:03

Kiedy będą latać ze Stavanger do Krakowa i na odwrót.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Mari Dzins
Mari Dzins 19-05-2020 16:47

Bo do Sosnowca nie lata

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Mari Dzins
Mari Dzins 19-05-2020 12:09

POLSKA CZEKA,
MY CZEKAMY
NA POŁĄCZENIE
WAW-OSL-WAW

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas