Spiesz się, zostało tylko:

7
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Polak dostał mandat za kostium na Halloween. Przebrał się za… terrorystę.

Hanna Jelec

30 października 2017 12:25

Udostępnij
na Facebooku
7

Bergens Tidende Bergens Tidende

Dla norweskiej policji weekend przed Halloween oznaczał pełne ręce roboty. Funkcjonariusze interweniowali na imprezach kilkanaście razy. Najbardziej zdziwiło jednak zgłoszenie z Bergen: policjanci musieli zatrzymać Polaka, który postanowił wybrać się na imprezę przebrany za… terrorystę.
29 października mieszkający w Bergen Paweł Maciuszek udał się na przyjęcie halloweenowe w kostiumie, który „miał naprawdę przestraszyć”. W rozmowie z dziennikiem Bergens Tidene przyznaje, że nad kontrowersyjnym przebraniem spędził sporo czasu. Na imprezę jednak nie dotarł – podczas oczekiwania na autobus wystraszył przechodniów do tego stopnia, że wezwali policję.

Pas szahida i arafatka

Maciuszek postanowił pojawić się na przyjęciu w Bergen w niecodziennej kreacji. Narzucił na siebie militarną kurtkę, przewiązał głowę arafatką, a wokół siebie zapiął pas przypominający tzw. pas szahida, ładunek wybuchowy używany przez terrorystów-samobójców.

Polak twierdzi, że przed przybyciem na imprezę chciał wstąpić do pubu, który okazał się zamknięty. Następnie planował dostać się autobusem do Bryggen. Jak tłumaczy, czekając na autobus „po prostu przechadzał się po ulicy”. W przebraniu terrorysty zdążył odwiedzić restaurację McDonalds, sklep i portiernię.

– Większość ludzi przystawała, żeby zrobić sobie ze mną zdjęcie i gratulowała mi świetnego kostiumu. Żartowałem na ten temat z portierem: że przebranie mu się podoba, ale w czymś takim by mnie nie wpuścił – mówi Maciuszek.

Nie wszystkim się spodobał

W tym samym czasie policja z Bergen otrzymała kilkanaście telefonów od zaniepokojonych przechodniów. Norwegowie wyjaśniali, że właśnie zaobserwowali niebezpiecznego mężczyznę z ładunkami wybuchowymi i bronią. Funkcjonariusze zjawili się na miejscu po kilkunastu minutach. Aresztowali Polaka w momencie, gdy wychodził ze sklepu, w którym kupował papierosy. Według Terje Magnussena z norweskiej policji to bardzo poważna sprawa, a nie powód do żartów. Obywatele zgłaszający zagrożenie byli naprawdę przerażeni.

Zatrzymany został obciążony grzywną w wysokości 12 tys. koron. Policja zarzuciła mu zakłócanie porządku oraz posiadanie niebezpiecznej broni.

„Miało być naprawdę strasznie”

W rozmowie z norweskimi mediami Maciuszek wyjaśnia, że pas, który miał przypominać ładunek wybuchowy, skonstruował z kabli i taśmy, a nóż uznany przez policję za niebezpieczny określa jako „wielofunkcjonalne narzędzie, którym po prostu posługuje się w pracy” przy renowacji antyków.

– Zależało mi na tym, żeby mieć przebranie, którego nie będzie miał nikt inny. Lubię takie wyzwania, więc spędziłem nad tym sporo czasu. To Halloween, więc miało być naprawdę strasznie – tłumaczy się Polak.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Europejka

10-12-2017 10:27

Glupi czlowiek. Wstyd. W polsce by dostal paralizatorem. Tu tylko mandat. A szkoda.

droin

01-11-2017 01:55

Bardzo brzydko sie zachowal, malo kultury ma facet. To tak jakby za Hitlera lub Stalina sie w Warszawie przebrac.

BenedyktK

31-10-2017 00:13

Jak zatrzymają zwykłego człowieka przebranego/wyglądającego jak terrorysta = mandat / kara / pacyfikacja / więzienie dla zatrzymanego
Jak zatrzymają islamistę wyglądającego jak terrorysta = dyskryminacja / Pan Policjant stanie przed sądem za obrażenie uczuć religijnych
To sie nazywa współczesna "równość"

krzysztof kowal

30-10-2017 17:54

Niepotrzebnie stał na przystanku, jak by przypłyną na dętce czy materacu to zaraz dostał by dom,mieszkanie umeblowane i kase co miesiac. jeszcze może dostał by sie na jakaś terapie dla dzichadzystów.

trans sped

30-10-2017 17:29

naród Konfidentów

Ikomikix

30-10-2017 14:50

Bardzo kreatywny mi się podoba. Ale niestety nie w amerykańskim stylu

as696

30-10-2017 13:05

...a ja sie boje trupow i wampirow to moze im tez mandaty sie naleza, a i zombie tez jest straszne bo jak ugryzie to sie zmienie w inne zombie...pierd....niech wcale sie nie przebieraja.. albo wlepiaja mandaty wszystkim co straszy i jest be...ja bym sie odwolal.... i walczyl.... jesli to przebranie to rownie dobrze moge sie przebrac za szatana i plaic koscioly skladac ofiary i byc zlym i tez dostane mandat za to???

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram