Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Oslo nie zniesie zakazu sprzedaży alkoholu. Zamknięcie społeczne przedłużone

Natalia Szitenhelm

20 stycznia 2021 13:48

Udostępnij
na Facebooku
3

Lockdown w stolicy przedłużono o kolejne dwa tygodnie. /zdjęcie ilustracyjne stock.adobe.com/standardowa/GavranBoris

Władze stolicy nie zniosą zakazu sprzedaży alkoholu w lokalach i pubach, poinformował burmistrz Oslo Raymond Johansen podczas konferencji 20 stycznia. Rada Miasta przedłuża także zamknięcie społeczne do lutego. Zdecydowano jednak na poluzowanie obostrzeń obowiązujących najmłodszych.
Reklama
- Wiele krajów europejskich znajduje się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, z galopującą infekcją i służbą zdrowia, której grozi załamanie. Z radością stwierdzam, że w Oslo nadal dobrze udaje nam się utrzymać kontrolę nad infekcją. Widzimy, że nasze środki działają. Niemniej jednak wskaźniki zakażeń koronawirusem były wysokie na początku roku i dlatego musimy kontynuować zamknięcie społeczne - tymi słowami Raymond Johansen rozpoczął konferencję prasową. 

Obecnie obowiązujące restrykcje zostają przedłużone do 4 lutego:

- zakaz organizacji imprez, w tym wesel czy spotkań rodzinnych (dozwolona aktywność społeczna w zamkniętych pomieszczeniach to spotkania w domach prywatnych, w których w reżimie sanitarnym może przebywać do dziesięciu osób)
- zakaz sprzedaży alkoholu w restauracjach i pubach
- firmy, w których odbywają się zajęcia kulturalne, a także kina, teatry, place zabaw, sale gimnastyczne, sportowe i baseny pozostają zamknięte.

Rada Miasta w przyszłym tygodniu oceni jednak, czy możliwe będzie złagodzenie restrykcji.

Zajęcia dla dzieci

Burmistrz poinformował, że złagodzeniu ulegną jednak obostrzenia dotyczące dzieci w wieku szkolnym. Od 21 stycznia od godz.12 będą one mogły brać udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych organizowanych w pomieszczeniach. Kluby rekreacyjne w Oslo mogą być również otwarte dla maksymalnie 20 osób przebywających w nich w tym samym czasie, oprócz pracowników. Johansen dodał jednak, że mieszkańcy stolicy muszą być gotowi na to, że - wobec wyższych wskaźników infekcji niż w pozostałej części kraju - restrykcje w Oslo będą surowe.

Poniżej: dzisiejsza konferencja prasowa
Pressekonferanse om koronasituasjonen i Oslo 20. januar
W ciągu ostatnich 24 godzin w stolicy zarejestrowano 117 nowych przypadków covid-19 - to pięć mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia, czyli 122 zakażenia dziennie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


LewySierpowy

21-01-2021 18:00

coul napisał:
Niech lepiej nasladuja szwecje.
Wyprowadz sie do Szwecji jak tam lepiej ,granice Unii Europejskiej sa otwarte na oscierz...

Wojciech Peterson

20-01-2021 19:48

Niech lepiej nasladuja szwecje.

minip.70

20-01-2021 17:55

Wychodzi na to,ze dla Norwegow najwazniejszym jest,kiedy sie beda mogli w koncu - nachlac!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram