Aktualności

Fala infekcji w Oslo nieopanowana: stolica przedłuża restrykcje i lockdown

Monika Pianowska

07 stycznia 2021 14:07

Udostępnij
na Facebooku
2

Lokalne ograniczenia Oslo, które nakładają na miasto surowsze środki niż w pozostałych częściach kraju fiordów, zostały po raz pierwszy wprowadzone 10 listopada. adobe stock/ licencja standardowa

Rada Miasta Oslo do 21 stycznia przedłużyła obecne ograniczenia związane z zamknięciem społecznym w celu ograniczenia emisji koronawirusa. Do restrykcji dodano zakaz zajęć rekreacyjnych w pomieszczeniach dla dzieci z podstawówek i młodszych, informuje gmina w komunikacie prasowym z 6 stycznia.
– Zgodnie z przewidywaniami wskaźniki infekcji gwałtownie wzrosły w nowym roku, prawdopodobnie w wyniku wspólnego świętowania Bożego Narodzenie i podróży. Obecnie liczba zakażeń w Oslo przekracza 200, po raz pierwszy od 19 listopada – powiedział podczas konferencji prasowej stołeczny burmistrz, Raymond Johansen.
Według oficjalnych danych w ostatniej codziennej aktualizacji zarejestrowano w Oslo 204 nowe przypadki zachorowań na covid-19, co daje łącznie 1471 przypadków w ciągu ostatnich 14 dni.

Restrykcje trwają od jesieni

Lokalne ograniczenia Oslo, które nakładają na miasto surowsze środki niż w pozostałych częściach kraju fiordów, zostały po raz pierwszy wprowadzone 10 listopada.

Obecnie w Oslo wszystkie imprezy są zakazane. Jedyna dozwolona aktywność społeczna w zamkniętych pomieszczeniach to spotkania w domach prywatnych, w których w reżimie sanitarnym może przebywać do dziesięciu osób.
Restauracje w Oslo mogą pozostać otwarte, ale bez podawania alkoholu.

Restauracje w Oslo mogą pozostać otwarte, ale bez podawania alkoholu. stock.adobe.com/licencja standardowa

esela, bierzmowania i inne spotkania rodzinne, w których uczestniczy więcej niż dziesięć osób, są zakazane. Wszystkie firmy, w których odbywają się zajęcia kulturalne i rekreacyjne, a także kina, teatry, place zabaw, sale gimnastyczne, sportowe i baseny pozostają zamknięte. Restauracje mogą pozostać otwarte, ale bez podawania alkoholu. Pasażerowie i kierowcy taksówek muszą nosić maski na twarz, a sklepy i centra handlowe mają zadbać, aby liczba klientów nie przeszkadzała w utrzymaniu 2-metrowego dystansu społecznego.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
55555555 55555555

08-01-2021 20:23

RafalC 75 ... szczepionkę na wściekliznę rodzice pominęli?

RafalC75

07-01-2021 20:50

To jak Bożenka, jest ten totalitaryzm już czy to sztuczna inteligencja każe nas szczepić?
A może to plan rydzyka żeby więcej dzieci im przyprowadzać do kościoła?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram