Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Odwołają zakaz noszenia nikabów? „To głupie i niesprawiedliwe Aktualności
Emil Bogumił 30 października 2019
08:00

Odwołają zakaz noszenia nikabów? „To głupie i niesprawiedliwe"

8
Skomentuj
O zakazie negatywnie wypowiedzieli się przedstawiciele Młodych Chrześcijańskich Demokratów. Jean Louis Potier, flickr.com - CC BY-ND 2.0
Młodzi Chrześcijańscy Demokraci (KrFU) chcą, by nauczyciele mogli nosić odzież zakrywającą twarz.  Zakaz noszenia tego typu ubioru wszedł w życie 1 sierpnia 2018 roku. Obecnie w placówkach edukacyjnych można chodzić jedynie w hidżabie.
O zakazie negatywnie wypowiedzieli się przedstawiciele Młodych Chrześcijańskich Demokratów (KrFU, Kristelig Folkepartis Ungdom). Podczas październikowego spotkania uznali, że warto pozwolić zakrywać twarz w placówkach edukacyjnych. Uważają, że wszyscy nauczyciele powinni mieć możliwość noszenia symboli religijnych w pracy. Jeśli tylko część z nich zachowa ten przywilej, zakaz stanie się niesprawiedliwy.

Nad norweskim zakazem Storting debatował w czerwcu. Nowelizacja przepisów spotkała się z aprobatą polityków. Sprzeciw wyrazili jedynie przedstawiciele Zielonych (MDG), Czerwonych (Rødt) oraz Socjalistycznej Partii Lewicowej (SV).

Zakaz ogranicza wolność?

Zakaz dotyczy uczennic, studentek oraz pracowników szkół i uczelni wyższych. W przedszkolach funkcjonuje całkowity zakaz noszenia nikabów, burek i kominiarek. W szkołach i na uniwersytetach elementy zasłaniające można ubierać podczas przerw międzylekcyjnych oraz w trakcie zebrań.

W ostatnich latach zakaz noszenia nikabów został wprowadzony m.in. w Danii, Holandii, Francji oraz Niemczech. W sprawie negatywnie wypowiedziała się Organizacja Narodów Zjednoczonych. Uważa, że tego typu prawo ogranicza wolność kobiet wyznających islam.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 02-11-2019 11:04

pozytywnazołza napisał:
[quote]PolAker napisał:

z mezczyznami,ktorzy ubierają buty na obcasie?


Ubiera to się choinkę. Buty można założyć. Albo się w nie ubrać.

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
pozytywnazołza
pozytywnazołza 31-10-2019 23:09

Pabllo31 napisał:
W Islamie kobieta nie ma nic do gadania jest tylko przedmiotem. Na pewien sposób jest to nawet całkiem niezłe przynajmniej jest dyscyplina.
W USA to bym Tobie zrobila dyscypline.. tez bys nie mial nic do gadania,tam bys byl tylko przedmiotem..

-7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Pabllo31
Pabllo31 31-10-2019 16:45

W Islamie kobieta nie ma nic do gadania jest tylko przedmiotem. Na pewien sposób jest to nawet całkiem niezłe przynajmniej jest dyscyplina.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
55555555 55555555
55555555 55555555 30-10-2019 18:54

To ja w kominiarce zacznę chodzić ... no co wolność jest?!

17
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 30-10-2019 15:48

Zakrywanie twarzy w przestrzeni publicznej powinno byc zabronione. Czy to burka/noqab, czy kominiarka.
Nawiasem mowiac, to powinien byz ogolny zakaz noszenia/wieszania itp symboli religijnych w przestrzeni publicznej.
Religia do kosciolow i do domow (jak ktos lubi).

13
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
pozytywnazołza
pozytywnazołza 30-10-2019 14:59

PolAker napisał:
Wolność kocham i szanuję...
Ale czy jest toa wolność i swoboda i w jaki sposób się z niej korzysta?
Dzięki pewnym kulturą i
religią są kobiety bez tatuaży kolczyków w nosie jak te bydło na polu i bez legginsów wyznających się w...
W mojej opinii kobiety mogą się ubierać jak chcą tylko że już coraz mniej kobiet a coraz więcej plastików nadmuchane usta doklejane rzęsy ogólnie brak twarzy i zanik kobiecości jest za to marketing i sprzedaż i to bardzo dobra sprzedaż kosmetyków haha
Pozdrawiam kobiety wyzwolone i te mniej wyzwolone.

Hmm a co zrobic z mezczyznami,ktorzy ubierają buty na obcasie? doprawiają sobie biust.. mezczyzna z nadmuchanymi ustami pociska w miasto z ostrym make-up łasi sie tan samiec w citlu z nogami dlugimi w ponczochach ozdobnych..
Co z taką \"postacià\" zrobic trzeba..???

-6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PolAker
PolAker 30-10-2019 12:29

Wolność kocham i szanuję...
Ale czy jest toa wolność i swoboda i w jaki sposób się z niej korzysta?
Dzięki pewnym kulturą i
religią są kobiety bez tatuaży kolczyków w nosie jak te bydło na polu i bez legginsów wyznających się w...
W mojej opinii kobiety mogą się ubierać jak chcą tylko że już coraz mniej kobiet a coraz więcej plastików nadmuchane usta doklejane rzęsy ogólnie brak twarzy i zanik kobiecości jest za to marketing i sprzedaż i to bardzo dobra sprzedaż kosmetyków haha
Pozdrawiam kobiety wyzwolone i te mniej wyzwolone.

5
Odpowiedz