kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Kolejny rekord zakażeń w kraju fiordów. Norwegowie martwią się o wakacje 2021

Emil Bogumił

02 listopada 2020 10:48

Udostępnij
na Facebooku
3

Norweskie władze starają się na bieżąco reagować na rosnącą liczbę zakażeń. Fot. Wolfmanna, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

System Monitorowania Chorób Zakaźnych (MSIS) przedstawił kolejne niepokojące dane. W piątek, 30 października, w kraju odnotowano 495 zakażeń koronawirusem. To kolejny dzienny rekord nowych przypadków. O poprzednim służby sanitarne informowały 27 października, kiedy na COVID-19 zachorowało 433 mieszkańców kraju fiordów.
Reklama
W Norwegii odnotowano dotąd 19 563 osób zakażonych koronawirusem. Według danych z 30 października, 57 zainfekowanych wymaga hospitalizacji. Spośród nich ośmiu pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii, a dwóch wymaga terapii pod respiratorem. Służby poinformowały o zgonach 281 osób z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Norweskie sklepy przygotowane na najgorsze

Szereg środków sanitarnych wprowadziły również norweskie sklepy. Bunnpris powrócił w wybranych sklepach do obostrzeń, który towarzyszyły klientom w marcu i kwietniu. W placówkach znajdujących się w Oslo, Trondheim, Bergen i innych dużych miastach oraz mniejszych miejscowościach, w których występują lokalne ogniska zakażeń, do lokali posiadających mniej niż 100 metrów kwadratowych może wejść maksymalnie osiem osób. We wszystkich sklepach sieci należy przestrzegać minimum jednego metra odległości między klientami oraz korzystać z płynów do dezynfekcji rąk.
Obostrzenia wprowadzone w sieci miały zdać egzamin w trakcie pierwszej fali pandemii.

Obostrzenia wprowadzone w sieci miały zdać egzamin w trakcie pierwszej fali pandemii. Fot. Kjetil Ree, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Podobne procedury wprowadziła grupa Norgesgruppen w sklepach sieci Joker. Przedstawiciele placówek informują jednak, że wprowadzenie limitów kupujących jest zbędne. Zaznaczają, że wystarczy przestrzeganie zasady jednego metra oraz dezynfekowanie rąk przez kupujących.

Pandemia zamrozi Norwegię w kolejne wakacje?

Norweski rząd oraz przedstawiciele służby zdrowią przyznają, że nie wiedzą, jak będą wyglądały nadchodzące miesiąca. Zwracają uwagę, że najważniejsze będzie dostosowanie się społeczeństwa do panujących obostrzeń. Wówczas, sytuacja może uspokoić się w grudniu. Całkowite zażegnanie pandemii może nie być możliwe nawet w wakacje 2021. Wszystko zależy od tego, jak szybko na rynku pojawi się szczepionka, która będzie dostępna dla norweskiego społeczeństwa. Jak przyznaje minister zdrowia oraz przedstawiciele FHI i Helsedirektoratet, pozytywny scenariusz zakłada rozpoczęcie szczepień na początku 2021 roku. Jeśli wybrane środki pojawią się na rynku w kwietniu lub maju, przygotowanie społeczeństwa do nadchodzących miesięcy letnich może być nie do zrealizowania.

Obecne krajowe restrykcje obowiązują do początku grudnia. Środki kontroli zaostrzają z kolei gminy. Na taki krok zdecydowało się m.in. Oslo. W stolicy Norwegii panuje więcej obostrzeń niż w pozostałych częściach kraju.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wladyslaw Rutkowski

03-11-2020 17:57

W PL w porównaniu z NO, uwzględniając ilość mieszkańców, od początku pandemii jest ok. 3 razy więcej zarażeń i zgonów.
W bogatej NO nie było lockdownu wiosną, nie zamknęli granic. Powiedzieli tylko ludziom: Uważajcie, myjcie ręce.
W biednej PL pełny lockdown i zamknięte granice wiosną. Polski rząd mówi że sobie radzi bardzo dobrze. Czego nie rozumiecie?

Pozdrawiam.

Giorg PEKA

02-11-2020 18:46

Norwegie może czekać lockdown...

God Riff

02-11-2020 17:59

Ja się martwię czy na święta pojadę, a oni myślą o wakacjach.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram