kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Zmiany w podróżowaniu po regionie nordyckim: nowe oznaczenia na mapie infekcji

Monika Pianowska

30 października 2020 11:08

Udostępnij
na Facebooku

Znów niektóre podróże po obszarze nordyckim będą się wiązały z obowiązkiem kwarantanny wjazdowej. adobe stock/ licencja standardowa

Na podstawie cotygodniowej oceny sytuacji epidemicznej przeprowadzanej przez Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) rząd zdecydował o zmianie statusu kilku regionów Finlandii z żółtego na czerwony lub odwrotnie na opracowanej przez FHI mapie infekcji koronawirusa. 
Oznacza to, że znów niektóre podróże po obszarze nordyckim będą się wiązały z obowiązkiem kwarantanny wjazdowej, natomiast w przypadku kilku kierunków zostanie on przynajmniej tymczasowo zniesiony.

Zamiana ról: czerwony i żółty

Od północy w sobotę 31 października oznaczenia fińskich regionów Kymmenedalen (Kymenlaakso), Norra Österbottens (Północna Ostrobotnia), Norra Savolax (Północna Sawonia) i Åland (Wyspy Alandzkie) na mapie infekcji w Europie zmieniają się z żółtego na czerwony. Wszystkie osoby, które przybędą z nich do Norwegii, będą miały poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych wprowadziło natomiast wyjątki w podróżowaniu między krajem fiordów a innymi sześcioma regionami Finlandii. Od soboty Norra Karelens (Północna Karelia), Lappland (Laponia), Mellersta Österbotten (Środkowa Ostrobotnia), Syd-Österbotten (Południowa Ostrobotnia), Länsi-Pohja i Södra Savolax (Południowa Savonia) zmieniają kolor na mapie infekcji z czerwonego na żółty, dzięki czemu podróżni są zwolnieni z kwarantanny wjazdowej po przybyciu bezpośrednio do kraju fiordów.
Norweskie MSZ odradza jednak podróżowanie, które nie jest bezwzględnie konieczne. Obecnie cała Europa poza kilkoma punktami w regionie nordyckim jest czerwona na mapie infekcji. Zmiany zaczną obowiązywać w sobotę.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram